banner1518

banner1584

banner1526

banner1499

banner1496

banner1534

banner1581

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde küçük esnafa yardım önerisine ret

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde küçük esnafa yardım önerisi oy çokluğu ile reddedildi

SAMSUN 08.02.2021, 18:14 05.03.2021, 15:06
1288
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde küçük esnafa yardım önerisine ret

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde küçük esnafa yardım önerisine ret Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde küçük esnafa yardım önerisi oy çokluğu ile reddedildi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde küçük esnafa yardım önerisi oy çokluğu ile reddedildi. Hükümetin esnafa destek konusunda çalışmalar yürüttüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Topyekün bunu karşılama durumumuz yok bizim" dedi. 

OY ÇOKLUĞU İLE REDDEDİLDİ

 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı'nda CHP grubunun  pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ekonomik sıkıntılara düşen kahvehane, kafeterya ve lokantacı esnafına maddi destek verilmesi önerisi, oy çokluğu ile reddedildi.

HÜKÜMETİN DESTEKLERİ VAR 

Esnafa destek konusunda hükümetin çalışmalar yaptığını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Mağdur durumda olan ailelerimizin çocukların harçları için ödeme yapıyoruz. Bunun için ilave bir karara gerek yok. Esnafla ilgili de hükümetimiz, gerekli çalışmaları yapıyor ve günü gününe esnafımızın durumunu birçok destekleri takip ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak da özellikle ilk başından beri ödeme günü olan insanlarımızın ödeme ulaşım dolmuş hatları minibüslerle ilgili karar almıştık. Onları almıyoruz. Mesela özellikle Yabancılar Pazarı'ndan kapalı olan yerlerle ilgili kira almıyoruz. Belediyemizin bu konudaki kira giderlerini esnafımızın mağduriyet durumunu göz önüne alarak, alıp yapmıyoruz. Su faturaları konusunda da ödeme durumu olmayan insanların  faturalarnı biz ödüyoruz" diye konuştu.

BÜTÇEMİZ UYGUN DEĞİL

Esnafa maddi destek konusunda topyekün bir karar alınmasının uygun olmadığını belirten Başkan Demir, "Özellikle Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na ifade edilen veya edilmeyen herhangi bir sebepten dolayı vatandaşımızın ihtiyaç duyup da müracaatta bulunması durumunda  hiçbir zaman geri çevirmedik.  Şu anda yerel yönetimler olarak bu konuyu en etkin şekilde mağdur olan vatandaşlarımıza destek veren belediyelerdeniz. Topyekün böyle bir karar alınması çok uygun değil. Karşılama imkanımız da söz konusu değil. Hükümetimizin takip ettiği alanı onların uygulamasına yardımcı olmasına çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

AYŞE ÇOLAK

Yorumlar (2)
Muzo 4 hafta önce
Herkes hak ettiğini yaşar.
vatandaş 4 hafta önce
Avrupa bizi kıskaniyeeee