banner1571

banner1585

banner1526

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Salıpazarı'nda tarih kokacak

Salıpazarı Belediyesi tarafından ilçenin tarihi dokusunu geleceğe aktarmak için 'Kültür Evi' inşa ediliyor

SAMSUN 09.02.2021, 19:31
130
Salıpazarı'nda tarih kokacak

Salıpazarı'nda tarih kokacak Salıpazari Belediyesi tarafından ilçenin tarihi dokusunu geleceğe aktarmak için 'Kültür Evi' inşa ediliyor

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Kaymakam Eray Güngör yapımı devam eden 'Kültür Evi'nde incelemelerde bulundu. Başkan Akgül, "Ahşap Kültür Evi projesi ile geçmişten günümüze tarihimizi yaşatacağız" dedi.

TARİHİ DOKUSU

İlçenin tarihi dokusunu geleceğe taşımak istediklerini belirten Başkan Akgül, "Salıpazarı İlçemiz doğal güzelliklerinin yanı sıra Ahşap evleri ve Ahşap Camileri ile de tarih kokuyor. İlçemizin tarihi dokusunu geleceğe taşımak için başlattığımız bu proje tamamlandığında vatandaşlarımız günü birlik gezmek ve stres atmak için uzaklara gitmeyecek" ifadelerini kullandı.

İLÇEYE ÖZGÜ

Bereket Mahallesi Şehit İbrahim Yaman Parkı'nın içerisinde inşa edilecek olan Kültür Evi 10x9 metre üzerinden iki katlı ve 180 metrekare genişliğinde olacak. 100 bin liraya mal olacak olan Kültür Evi el değirmeni, kilim dokuma tezgahları, çıkrık, keten dokuma tezgahları, bileki taşı, yöresel kıyafetler, kağnı arabası ve ilçeye özgü tarihi eşyaların ve kıyafetlerin sergilendiği yer alacak. Kültür Evi’nin Şubat Ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.


 

Yorumlar (0)