banner1620

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Resmi Gazete'de yayımlandı! SAMÜ Tıp Fakültesi'ne öğretim üyesi alınacak

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne öğretim üyesi alım süreci Resmi Gazete'de yayımlandı.

Samsun 29.12.2020, 09:39 29.12.2020, 10:02
306
Resmi Gazete'de yayımlandı! SAMÜ Tıp Fakültesi'ne öğretim üyesi alınacak

Resmi Gazete'de yayımlandı! SAMÜ Tıp Fakültesi'ne öğretim üyesi alınacak - Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne öğretim üyesi alım süreci Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Samsun'da vatandaşlara sağlık hizmeti verecek olan Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne ilk öğretim üyeleri alım süreci Resmî Gazete yayımlanarak başladı. 

BOYNUMUZUN BORCU

Kararı sosyal medya hesabından duyuran Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, "31 Ağustos 2020 tarihinde kurulan ve Samsun Eğitim-Araştırma Hastanesi ile afiliye eğitim-öğretim ve sağlık hizmet vereceğimiz Samsun Üniversitesi Tıp Fakültemize ilk öğretim üyelerimizi almaya başladık. Hedefimiz nitelikli bir tıp eğitimi ve bir nitelikli sağlık hizmeti sunmaktır. Bu hedefimiz doğrultusunda başta Tıp Fakültemizin kurulmasına katkı sağlayanlara ve kurulduktan sonra desteklerini esirgemeyen Samsun halkına şükranlarımı arz ediyorum. Tüm paydaşlarımızın, iş insanlarımızın ve halkımızın desteğiyle ilk adım kenti Samsun'umuza layık bir Tıp Fakültesini hayata geçirmek boynumuzun borçudur" ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERE VE ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı da kararın Samsun'a hayırlı olmasını dileyerek, "31 Ağustos 2020 tarihinde kurulan ve eğitim-öğretim faaliyeti ile vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verecek olan Samsun Üniversitesi Tıp Fakültemize ilk öğretim üyeleri alım süreci Resmî Gazete yayımlanarak başladı. Nitelikli bir tıp eğitimi ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunulması vizyonunu hedef edinen Tıp Fakültemizde çalışacak eğitim-öğretim kadromuza, kıymetli öğrencilerimize ve değerli hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Samsun’umuza ikinci Tıp Fakültemizin kazandırılmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, YÖK Başkanımıza, Rektörümüze, emeği geçenlere ve kuruluşundan beri desteklerini esirgemeyen hemşehrilerime saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

İŞTE SAMÜ TIP FAKÜLTESİ'NE ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMINA İLİŞKİN TÜM DETAYLAR;

Yorumlar (0)