banner1518

banner1365

banner1519

banner1345

banner1334

banner1324

Pamuk, yanlış tedavi kurbanı olmuş!

Samsun Barosu'nca yapılan açıklamada, Havza İlçesi'ndeki vahşete, köpeğin kırılan ayağını tedavi etmek amacıyla anestezi uygulayan ehliyetsiz bir kişinin olduğu öne sürüldü

SAMSUN 20.11.2020, 22:23 21.11.2020, 08:51
1065
Pamuk, yanlış tedavi kurbanı olmuş!

Samsun'un Havza İlçesi'nde bütün Türkiye'yi ayağa kaldıran bacakları kesik köpek olayına Samsun Barosu Hayvan hakları Komisyonu  açıklık getirdi. Köpeğin bir üyesine ait olduğunu kaydeden komisyon, vahşete, köpeğin kırılan bacağını tedavi etmek isteyen ehliyetsiz bir kişinin anestezi uygulaması sonra  kesildiğini ve köpeğin sahibi üyenin gerekli şikayeti  yaptığını bildirdi.

Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu'nca yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
"Bahsi geçen köpeğin bakımını Baromuza kayıtlı bir meslektaşımızın ailesinin üstlendiği, köpeğin kaybolduktan 3 gün sonra aile tarafından ayakları kırık bir şekilde bulunduğu ve akabinde derhal belediyeye haber verildiği belediyeden, ekiplerince sahipli hayvan bakımının yapılmadığına dair olumsuz yanıt aldıkları ve bu nedenle ailenin hayvan bakımı yapan bir tanıdıklarının tedavi amaçlı anestezi uygulayarak köpeğin ayaklarının kesildiği tarafımıza meslektaşımızca iletilmiştir."

TEDAVİ SÜRÜYOR

"Tüm hak ve yetkileri HAYTAP’a devredilen köpeğin tedavisine Uzm. Vet. Hek. Mustafa Kanat tarafından devam edilmekte olup kendisinden aldığımız bilgiler ışığında köpeğin ilk müdahalesinin taraflarınca yapıldığı, köpeğin yapılan yanlış müdahale sonucu meydana gelen kan kaybı neticesinde kritikleşen durumunun iyiye gittiği öğrenilmiştir. Baromuz adına bu yasadışı müdahaleyi gerçekleştirenleri ve sorumlularını, şiddetle kınıyoruz"

Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, sorumluların bulunup, cezalarını çeken kadar hukuk mücadelesini sürdüreceklerini de açıkladı.

Yorumlar (0)