banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1525

banner1324

OMÜ'lü öğrencilerden anlamlı proje 

Samsun OMÜ'de okuyan öğrenciler geliştirdikleri projeyle sokak hayvanlarını unutmadı 

SAMSUN 07.01.2021, 15:10 07.01.2021, 21:45
418
OMÜ'lü öğrencilerden anlamlı proje 

OMÜ'lü öğrencilerden anlamlı proje Samsun OMÜ'de okuyan öğrenciler geliştirdikleri projeyle sokak hayvanlarını unutmadı 

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, "Dışarısı soğuk, kalbimiz değil" sloganıyla 'Kedi Park Projesi' geliştirerek adeta örnek oldu

KULÜBELER OLUŞTURULDU

Öğretim Görevlisi  Şadiye Nur Güleç ve 12 kişilik öğrenci grubu  'Kedi Park Projesi'  kapsamında 10 adet kedi kulübesini Atakum Belediyesi'nin desteğiyle Hacı Ahmet Akın Parkı'na yerleştirildi.

ŞİDDETE DİKKAT ÇEKİLDİ

Canlılara yapılan şiddete dikkat çeken öğrenciler aynı zamanda hazırladıkları özlü sözleri de parktaki ağaçlara astı. Öğrenciler, Atakum Belediyesi'nin de destek verdiği projede minik dostlara yuva vermenin ve anlamlı projede almalarının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

ONLAR BİZE EMANET 

Proje hakkında bilgi veren Öğretim Görevlisi Şadiye Nur Güleç, "Sokak hayvanlarına daha fazla saygı ve özveri amacıyla yola çıktığımız projemiz öğrencilerimizin sevgi dolu kalpleriyle hayata geçirilme şansı bulmuştur. Üstelik son zamanlarda sokak hayvanlarına yönelik karşılaştığımız acımasız tavırlar tüm hayvan severler kadar bizleri de üzmüştür. 'Kedi Park Projesi'  ile hayvan dostlarımızın barınma ihtiyacını bir nebze de olsa karşılamak  hem de halkın dikkatini bu konuya çekmeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerime teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki bu canlar bize emanet. Her can yaşama ve saygı görme hakkına sahiptir" dedi.

Yorumlar (0)