banner1620

banner1608

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Millet ittifakının il başkanları Samsun Canlı Haber TV'ye konuştu: 'Samsun'a yazık ettiler'

Samsun'da millet ittifakının il başkanları, Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilemediği belirterek, sorunların çözüm beklediğini söyledi

Samsun 29.01.2021, 08:18 29.01.2021, 10:09
595
Millet ittifakının il başkanları Samsun Canlı Haber TV'ye konuştu: 'Samsun'a yazık ettiler'

Millet ittifakının il başkanları Samsun Canlı Haber TV'ye konuştu: 'Samsun'a yazık ettiler' Samsun'da millet ittifakının il başkanları, Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilemediği belirterek, sorunların çözüm beklediğini söyledi


CHP İl Başkanı Fatih Türkel ve İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, Büyükşehir Belediyesi'nin Samsun'u iyi yönetemediğini, sorunların çözüm beklediğini söylediler.

CANLI HABER'E KONUŞTULAR 

Samsun Canlı Haber TV'de Aylin Tat'ın sunduğu 'Aylin Tat ile Bire Bir Yaşantı" programına katılan CHP İl Başkanı Fatih Türkel ve İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

SUYU NEDEN PAHALI KULLANIYOR?

Türkiye'nin en pahalı suyunu Samsun'un kullandığını belirten Başkan Türkel, "Ticarethane mantığıyla yönetiliyor. SASKİ zarar etmiş, kar etmiş. Yapmayın zararı-karı düşünecek zamanlarda değiliz. Ulaşım daire başkanlığı kar etmiş, zarar etmiş zaman bu zaman değil. Şu an vatandaşımız ekmeğe muhtaç durumda. Dolasıyla Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere, o kurum Samsun'un oylarıyla gelmiş, Samsunlunun, garibanın, yoksulluğun, emeklinin, emekçinin oylarıyla gelmiş insanlar ticarethane mantığıyla yönetmemeli " dedi. 

SAMSUN'UN KAYBI ÇOK

Samsun'a gerekli değerin verilmediğini kaydeden İYİ Partili Aksoy, "Samsun iyi yönetilmiyor. Samsun'un siyasileri Samsun'a gerekli değeri vermiyor. İYİ Parti olarak sürekli yapıcı muhalefet yapalım mantığındayız. Samsun'un kayıpları çok. Samsun’da mecliste yemin ettikten sonra, kürsüye çıkmayan AK Partili vekiller var. Bunlar mı Samsun'un gündemini konuşacak? Bunlar mı Samsun'u gündeme taşıyacak? Bunlar mı Samsun'un meselelerine çözüm üretecek? Bu noktada konuşulacak çok şey var. 

OVAYA YAZIK ETMEYELİM

Biyokütle enerji santralinin yerine karşı olduklarını ifade eden Aksoy, "En basitinden biyokütle enerji santrali. Samsun'da yer mi yoktu ya? Biz enerji üretilmesine karşı değiliz, ama Çarşamba Ovası Türkiye’nin en verimli ovalarından biri.  'Ben yaptım oldu mantığıyla' yönetiliyor. Enerji tamam ama yeri ve yaptığı yer çok önemli. Çarşamba Ovası'na yazık etmeyelim. Bunun için, bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız" diye konuştu.

SAHADA YOKLAR 

Başkan Türkel, "17 ilçemizde il başkanlarımız ve milletvekillerimizle sokak sokak geziyoruz. Sami söylüyorum, sırf muhalefet yapmak için değil. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin milletvekilleri sahada yoklar. Oy isterken oralardaydılar. Siyaset bir iddia işidir. Sonuçta önümüze bir sandık koyulur, gereğini yaparsa o iktidar kalır, birileri de muhalif olur. Bize şu an Samsunlu hemşerilerimiz bize muhalefet görevini vermiş. İktidar görevinde ve kamunun Samsun'un en büyük bütçesini yönetme görevini Mustafa Demir'e vermiş. Bizim de bunu denetim gibi bir yükümlülüğüz var. Böyle gerçeğimiz var" ifadelerini kullandı 

'AÇIKLAMA YAPMASI LAZIM' 

"Rüşvet skandalı" soruşturmasına da değinen Başkan Türkel, "Söz konusu daire başkanın nasıl işe alındığını hepimiz biliyoruz. Bu bir memurun yapabileceği iş değildir bu. Bu rüşvet operasyonun altında kimler var? Bu işin tarafları kimler? Bir taraftan Türkiye’nin en pahalı suyunu Samsun halkına reva görürken, öbür tarafta Samsun halkının milyonlarını götürenlerden hesap sorduğuna dair ikna edici açıklamaları yapmasını biz şiddetle bekliyoruz. Sonuç itibariyle mahkeme kararıyla bizim yapmış olduğumuz açıklamalara bu para nerden geldi, bu işin altında kimler var? gibi yapmış olduğumuz açıklamalara mahkeme kararıyla erişim engeli geldi. Mahkemenin vermiş olduğu karara sonsuz saygımız vardır. Adalete inanırız, ama biz ne diyelim? Biz söylemeyelim mi?" dedi. 

BÖYLE SİYASET OLMAZ 

 Büyükşehir'de 'ben yaptım oldu' mantığının olduğunu söyleyen Aksoy, "Samsun'a sordular mı yeraltı camisini yıkarken? Yeraltı camisini Samsun halkı yapmıştır. O zamanki belediye yapmamıştır. Oradaki insanlardan toplanan paralar ile yapılmıştır. İnatla öfkeyle siyaset olmaz. Şimdi vatandaşlarımız Atakum sahilinden geçerken Yalı Kafe'ye bakıp da vicdanı sızlamayan hiç kimse yok. Yazık, günahtır. Atakum Belediyesi'ni AK Partili başkan adayı kazansaydı o yalı kafe hala yerinde dururdu. Cemil Deveci kazandı oradaki semaveri bile haciz ettiler, binayı yıktılar. Şimdi o halde duruyor, millet bahçesi yapacaklar. Böyle siyaset olmaz" diye konuştu. 

SAMSUN BUNU HAK ETMİYOR 

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy şunları söyledi: "Samsun halkı bunu haketmiyor. Sosyal belediyecilikte burada vatandaşını, oradaki esnafını mülk sahibi yapacaksın. Kar amacı gütmeyeceksin. Katma değeri, mali değeri çok yüksek bir yerden alıp bir yere götürüyorsun, oradaki esnafı orada mülk sahibi yapacaksın kar amacı gütmeden. Onlara dükkanı vereceksin. Gülsan'da 2 bin dükkan var 6 bin esnaf evine ekmek götürüyor" 

KİMSEYE HAYIR GELMEZ 

Türkel, çiftçinin, üreticinin zor bir durumda olduğunu belirterek, "Keşke iki tane büyük ırmağın Kızılırmak ve Yeşilırmağın yanında büyük deltada yapılması gereken yatırımları konuşabilsek. Ovanın ortasında yaşayan şehrin evlatları olarak o kadar acı bir tablodayız ki. Çiftçinin traktörü gitmiş, çiftçi mazot alamıyor,  iş makinelerini satıyor, ekmiyor. Çiftçi üretimden koparılmış,  evinde oturulmaya mahkum bırakılmış. Bu şehirde siyaset yapıp, bu şehirde kazanıp ta ruhu başka şehirlerde olanlardan bu memlekete bu Samsun'a hayır gelmez. Samsun sahipsiz. Samsun'un orman bölge müdürlüğü niye gitti?."

SEÇİME HAZIRIZ 

Seçime hazır olduklarını ifade eden Başkan Aksoy, şunları söyledi: “Seçimze hazırız. Bizim teşkilatlarımız yeni kurulan zaten heyecanlı. Sandık güveliği olsun, mahalle temsilciklerimiz noktasında olsun seçime hazırız. Vatandaşlardan sunu istiyorum.18 yıllık AKP dönemini Samsun özelinde gözlerinden geçirmelerini istiyorum. Bir baksınlar. Bu 18 yıllık dönemde AKP Samsuna neler getirdi, neler götürdü."


 

Yorumlar (0)