banner1518

banner1567

banner1575

banner1499

banner1525

banner1324

banner1581

Krala vefasızlık 

Dünyanın 48 efsane futbolcusundan biri olan Samsun’un evladı Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen '20 Ocak Anma ve Anıt açılış törenine neden çağrılmadı?

SAMSUN 19.01.2021, 23:36
7259
Krala vefasızlık 

Krala vefasızlık 

Samsunspor ve Türk futbol camiasının kara günlerinden biri olan 20 Ocak 1989 kazası nedeniyle yarın Samsun'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Samsunspor Anıtı yarın düzenlenen törenle açılacak. Millet Bahçesi’ndeki tören ise Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımı ile yapılacak. Birçok önemli isminde katılacağı törene Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu(IIFFHS'ye) göre Dünya Futbolunda Tarihe Geçen '48 Futbol Efsanesinden' birisi olan Samsun'un evladı Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak davet edilmedi. 1981-87 yıllarında Samsunspor forması giyen Altın, gümüş bronz ayakkabı ödüllü Çolak'a yapılan bu davranış ise spor kamuoyu tarafından büyük tepki topladı.

Salim YILDIZ 


 

Yorumlar (14)
avn 1 ay önce
GS ye gittikten sonra Samsunspor un S sini azına almamış adama gs sahip çıkmıyorki gs liyim dediği halde , niye samsun sahiplensinki.., bence doğru yapmışlar çağırmamakla...! Yeni jenerasyon anlamaz bunu...!
55 genclık 1 ay önce
Heryer de bas bas bagırıyor gs lıyım diye isine gelince samsunspor bırak bu işlerı Tanju millet seni bılıyor
Ali kulim 1 ay önce
Tanju,evet Samsunda doğup burada futbola başlamış ve Samsunspor'da gol krallığı yaşamış biri,Gs.Fb.takımlarında da futbol oynayıp avrupa gol kralı olmuş ALTIN ayakkabı sahibidir lakin,Tanju bu ünvanlara sahip olduktan sonra Samsunspor için bir adım bile atmamıştır,kayyuma bırakılan kulübe hiç yaklaşmamış hep uzaktan Samsun'lu olarak kalmıştır.Bu gün anıt açılışına davet edilmemesi Bld.nin büyük ayıbıdır zaten bld.başkanı da Samsunlu olmadığından Tanju gibi bir markanın kendilerini gölgede bırakacağını bildikleri için onu pas geçmişler buda Mustafa Demir'in beklenilen bir ayıbıdır.
samsun 1 ay önce
Samsunlu olduğu için olabilir mi acaba ?
Hüsnü ORAN 1 ay önce
Tanju Samsunun Dünya futboluna adını altın harflerle yazdırdığı bir kardeşimizdir, bu organizasyonu yapan ve bu kardeşimizi Futbol Şehitleri Anıtının açılışına çağırmayı unutanları şiddetle kınıyorum.
Yalcin Metin 1 ay önce
ayip edilmis
Erol 1 ay önce
Tanju Çolak sadece Samsun’un değil Türkiyenin dünyaya tanıtılan ilk markasıdır ..Adam yaşayan efsane çağrılmaması büyük ayıp
Ahmet Koldaş 1 ay önce
Kaza sonrası Samsunspor ile ne gibi çalışmalar yaptığı Hk bilgi sahibi olmadan yorumlar bana biraz saçma geliyor.Bilgi sahibi olmadan ahkam kesmek bekara karı boşamak gibi...
Erhan 1 ay önce
Çok büyük ayıp etmişler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın