banner1518

banner1585

banner1334

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Kılıç değerlendirdi... Gurur duyduk

61. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, ambargolarla büyüyen yerli ve milli savunma sanayisi ile gurur duyduğunu söyledi.

SAMSUN 22.02.2021, 14:10
338
Kılıç değerlendirdi... Gurur duyduk

 Kılıç değerlendirdi... Gurur duyduk 61. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, ambargolarla büyüyen yerli ve milli savunma sanayisi ile gurur duyduğunu söyledi.

 61. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Tüm testlerini açık ara birincilikle bitiren SAR 9'a ABD’den 2. büyük ödül geldiğini belirterek, "Parasıyla vermedikleri tabancanın çok daha iyisini ürettik. Şimdi ödül vermeye doyamıyorlar. " dedi.

DAHA İYİSİ
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kılıç, "Bir zamanlar korumalarımıza parasıyla vermedikleri tabancanın çok daha iyisini ürettik. Şimdi ödül vermeye doyamıyorlar. Müttefiklerin ambargolarıyla büyüyen yerli milli savunma sanayiimizle gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

ALTIN ÖDÜL
Sarsılmaz tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen SAR 9 tabancasının yeni versiyonları, ABD'nin önde gelen yayınlarından Tactical Retailer dergisinin tabanca kategorisinde 'Okurların Seçimi Altın Ödülü'ne layık görüldü.

Yorumlar (0)