banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1334

banner1324

Kazım Yılmaz, Akbank ve Mithat Yılmaz’ı neden mahkemeye verdi?

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, bir bankaya olan kredi borçlarının, davalık olduğu ortağına satıldığını öne sürerek yargıya başvurdu

SAMSUN 28.11.2020, 00:00 28.11.2020, 00:09
3496
Kazım Yılmaz, Akbank ve Mithat Yılmaz’ı neden mahkemeye verdi?

Eski Samsunspor Kulübü Başkanı Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, 2008 ile 2019 yılları arasında, Akbank'a olan kredi borçlarının, bir anda davalık olduğu ortağına "Fayda" gerekçesiyle satılmasını yargıya taşıdı.

'YASAK' KURALINI ÇİĞNEDİ 

Yılmaz, Türkiye'nin en büyük bankalarından olan Akbank'ın, BDDK'da açıkça yazılı olan 'kişiye borç satmak yasaktır' kuralını çiğneyerek, kendisinin 46 milyon 123 bin  liralık kredi alacağını, 27 milyon 670 bin liraya davalı olduğu  Mithat Yılmaz'a sattığını ifade etti. 


İPOTEĞİM SATILDI 

Tüm bankalarla anlaşma sağlama gayreti içerisindeyken,davalı olduğu Mithat Yılmaz'ın borçlarını satın aldıktan sonra, bankadaki ipotek olan gayrimenkullerini 30 milyon TL'ye satışa çıkararak, 2 milyon 500 bin TL kar elde ettiğini belirten vergi rekortmeni Yılmaz, "Mithat Yılmaz, bütün işlerime çomak sokmaya çalışıyor. Diğer bankalara olan kredilerime bile teklif veriyor. Onlarca ipoteğim bu adam yüzünden satıldı. Ayrıca 16 milyon lira civarında bir alacağı olduğunu da iddia ediyor. Bu, bana yapılan bir oyundur, kumpastır. Bu şahsın amacı, para kazanmaktan ziyade beni krize ve iflasa sürüklemektir. Çünkü, hakkında ortalık nedeniyle dava açmştım."


MAHKEME YOLU GÖRÜNDÜ

Kurumsal bir bankanın nasıl böyle bir işleme onay verdiğine şaşırdığını söyleyen Yılmaz, "Açıkçası aramda hüsumet bulunan birine böyle  bir dosyayı satmaları, temlik etmeleri inanılır gibi değl. Biz ülkemizde, bankalarımıza güvenemeyeceksek kime güveneceğiz. Tüm yazışmalar bende kayıtlı. Dava sürecine başlıyorum. Hem Mithat Yılmaz hem de Akbank ile mahkemede görüşeceğiz" dedi.

Yorumlar (2)
Murat Arslan 2 ay önce
Adalet yerini bulacaktır Kazım başkan bu memleketin endürüst en büyük işadamıdır kimse aksini inkar edemez hak yerini bulacaktır adalete güveniyoruz
Turan 1 ay önce
İki tilki birbirine girmiş.