banner1518

banner1585

banner1334

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

İYİ Parti Çarşamba'da yöre halkını dinledi: 'Takipçisi olacağız'

ÇARÇED Sözcüsü Murat Şenel, Samsun'a gelen İYİ Partili Arzu Önşen'in, Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali'ne karşı yöre halkına hukuki destek vereceklerini söylediğini belirtti. 

SAMSUN 10.02.2021, 22:26 10.02.2021, 22:55
181
İYİ Parti Çarşamba'da yöre halkını dinledi: 'Takipçisi olacağız'

İYİ Parti Çarşamba'da yöre halkını dinledi: 'Takipçisi olacağız' ÇARÇED Sözcüsü Murat Şenel, Samsun'a gelen İYİ Partili Arzu Önşen'in, Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali'ne karşı yöre halkına hukuki destek vereceklerini söylediğini belirtti. 

Samsun'da bir dizi ziyarette bulunmak üzere gelen İYİ Parti Doğa ve Çevre Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Arzu Önşen'in ilk durağı Çarşamba İlçesi'nde kurulan biyokütle enerji santrali oldu. Tesisin kurulduğu alanda incelemelerde bulunan Önşen, Çarşamba Çevre ve Çiftçi Eğitim Derneği (ÇARÇED) Sözcüsü Murat Şenel'den bilgi alarak, yöre halkının sorunlarını dinledi. 

TAKİPÇİSİ OLACAKLARINI SÖYLEDİ

Dava süreci ile ilgili Önşen'i bilgilendirdiklerini belirten Şenel, "Sayın Önşen, İYİ Parti olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını ve hukuki destek verebileceklerini söyledi" dedi.

USULSÜZLÜKLER BİTMİYOR 

Santralin kurulduğu günden itibaret tesisin birçok usulsüzlüğe imza attığını ve atmaya devam devam ettiklerini belirten Şenel, "Sayın Önşen'e burada yapılan usulsüzlüklerden bahsettik. Bu tesiste usulsüzlükler bitmiyor. Son olarak DSİ'den sulama suyu temini için ruhsat aldıkları fakat bu suyu santrali soğutma suyu olarak kullandıkları ortaya çıktı. Ayrıca Bilirkişi raporunda 'ÇED gerekli değil' kanaatine varan Çevre ve Ziraat Mühendisleri'nin kararına da itiraz edeceğiz" dedi. 

Merve İLHAN 

Yorumlar (0)