banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

İlkadım, Türkiye'ye örnek oluyor

İlkadım Belediyesi, sıfır atık projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarla Türkiye'ye örnek olmaya devam ediyor 

Samsun 26.01.2021, 15:02
243
İlkadım, Türkiye'ye örnek oluyor

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,  'Sıfır Atık Projesi'nin sorumluluk bilinciyle gelecek nesillere temiz bir çevre bırakma adına çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi 

TEMİZ ÇEVRE HEDEFİ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında İlkadım Belediyesi atıkların toplanması ve ayrıştırılmasına yönelik faaliyet alanını genişleterek,  gelecek kuşaklara temiz bir çevre bırakmayı hedefliyor.

APARTMANLARA KUTU BIRAKILIYOR
Kağıt, karton, cam, plastik gibi ambalaj atıklarının konutlarda ayrı biriktirilmesi için geri dönüşüm lisansına sahip firma ile işbirliği içerisinde olan İlkadım Belediyesi,  apartman ve sitelerde yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Derebahçe Mahallesi Çay TOKİ konutlarını pilot bölge olarak belirleyen Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri apartmanlara bırakılan geri dönüşüm kutuları ile birlikte vatandaşları hem bilgilendiriyor hem de teşvik ediyor. 

YENİ BİR BOYUT KAZANDIRDIK
Projenin etki alanının her geçen gün arttığına dikkat çeken Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İlçemizde nüfus yoğunluğu fazla olan sitelerde başlattığımız uygulama ile  geri dönüşüme yeni bir boyut kazandırıyoruz. Pandemi dolayısıyla okullarda başlatacağımız uygulamanın ilk ayağını erteleyip, site ve apartmanlarda bu projemize devam ediyoruz. Geleceği düşünüyor, geri dönüştürüyoruz. İsrafı önlemek adına toplumun birer bireyi olarak atıklarımızı geri dönüşüm kutularına bırakalım. Çünkü tüketimimizi, üretime dönüştürmek elimizde” dedi. Çevre Koruma Müdürü Ferhat Çobanoğlu, ise vatandaşları 'Sıfır Atık' hareketine katılmaya davet etti.

Yorumlar (0)