banner1571

banner1365

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

İlkadım'da 'korona' mücadelesi

İlkadım'da vatandaşlar, sesli megafon sistemi ile; mesafe, maske ve hijyen tedbirlerine uymaları konusunda uyarıldı

SAMSUN 07.01.2021, 08:05
143
İlkadım'da 'korona' mücadelesi

İlkadım'da 'korona' mücadelesi  İlkadım'da vatandaşlar, sesli megafon sistemi ile; mesafe, maske ve hijyen tedbirlerine uymaları konusunda uyarıldı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, zabıta ekiplerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında pazar yerleri, insan yoğunluğunun olduğu cadde, sokak, ve meydanlarda 'sesli anons' sistemi ile vatandaşların uyarıldığını belirtti.

UYARI ANONSLARI

Sesli uyarı sistemiyle maske takılması ve sosyal mesafeye uyulması konusunda hatırlatmalar yapıldığını belirten Başkan Demirtaş, "Zabıta ekiplerimiz insan yoğunluğunun olduğu alanlarda megafonlarla anonslarına devam ediyor. Pazar yerlerinin girişlerinde dezenfektanlar var. İl Emniyet Müdürlüğü’yle ortaklaşa maske denetimlerimiz var. Gıda üretimi ve satışı yapılan iş yerlerimizde denetimler devam ediyor" diye konuştu.

KIRMIZI ALARM

İlkadım Belediyesi  koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların HES koduyla giriş yaptığı pazar yerlerinde, insan yoğunluğunu olduğu cadde, sokak ve meydanlarda 'sesli anons' sistemi ile uyarı ve denetimlerini yoğunlaştırıldı. Salgının başından itibaren çeşitli önlemler için çalışmalar yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bu kapsamda kırmızı alarmda, yoğun bir şekilde çalışıyor.

Yorumlar (0)