banner1518

banner1567

banner1526

banner1499

banner1576

banner1534

banner1581

İletişim Fakültesi öğrencilerinden Sesimiz İz projesi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik 4. sınıf öğrencileri Toplumsal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında görme engellilere sesli hikaye ve masal okumak için hazırlanıyor.

SAMSUN 27.11.2020, 17:36
74
İletişim Fakültesi öğrencilerinden Sesimiz İz projesi

"Ses kaydedildiği gibi arkasında gizlenen duygular da kaydedilir," sloganı ile başladıkları proje kapsamında Denizli Görme Engelliler İlkokulu, Tokat Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler İlkokulu, Adana Oğuz Kaan Köksal Görme Engelliler İlkokulu, Çanakkale Yahya Çavuş Görme Engelliler İlkokulu, Ankara Mitat Enç Görme Engelliler İlkokulu ile iş birlikleri kuruldu.


Proje kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi radyo stüdyosunda okunacak olan sesli kitaplar Türkiye'de bulunan Görme Engelliler İlköğretim okullarına teslim edilecek. Podcast ve YouTube hesapları üzerinden de devam edecek olan sesli kitap okuma projesine gönüllüler de katılım sağlayabilecek. Okullara teslim edilen sesli kitaplar ve proje detayları hakkında detaylı bilgilere @sesimiz_iz kullanıcı adıyla sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilecek.

Yorumlar (0)