banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Gül Turan: "Bunu yapan insan olamaz"

Samsun'un Havza İlçesi’nde vatandaşlar, ön iki bacağı kesilmiş, yavru bir köpek buldu.

Samsun 19.11.2020, 09:49 19.11.2020, 09:59
1168
HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Gül Turan: "Bunu yapan insan olamaz"

SAMSUN’un Havza İlçesi’nde vatandaşlar, ön iki bacağı kesilmiş, yavru bir köpek buldu.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile Hayvan Gönüllüleri Derneği’nin (HAGDER) sahip çıktığı yavru köpek, özel bir hayvan kliniğine götürülerek tedavi altına alındı. Ameliyat edilen yavru köpeğin, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, jandarma, şüpheli veya şüphelilerin bulunması için çalışma başlattı.

SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’nün, Havza Kaymakamlığı’nın ve Havza İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün konuya çok duyarlı davrandığını belirterek teşekkürlerini sunan HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Gül Turan, “Bunu yapan insan olamaz. Bunu yapanlar yarın bir insana da zarar verebilir. HAYTAP olarak, tüm tedavisini ve protezlerini üstleneceğiz. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız ve konunun peşini bırakmayacağız” dedi.

Merve İLHAN

YARALI KÖPEĞİN SAĞLIK DURUMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMA: CİDDİYETİNİ KORUYOR

Samsun'un Havza ilçesinde ön iki bacağı kesilmiş halde yavru köpeğin özel bir hayvan kliniğine getirilip, ameliyat edilen yavru köpeğin, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, jandarma, şüpheli veya şüphelilerin bulunması için çalışma başlattı. 

İlçeye bağlı Memduhiye Mahallesi'nde yaralı bir köpek bulan vatandaşlar, köpeğin fotoğraflarını çekip, sosyal medya üzerinden Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Samsun Temsilciliği’ne gönderdi. Gönderilen fotoğraf üzerine ilçeye giden HAYTAP Samsun Temsilcisi ve Hayvan Gönüllüleri Derneği Başkanı Semra Antep, ön iki bacağı kesilmiş köpeği Samsun'a getirdi. Yaralı köpek HAYTAP'ın desteği ile özel bir hayvan kliniğine getirildi. Ameliyata alınan köpeğin, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Jandarma, olayla ilgili şüpheli ve şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.  

‘PROTEZ TAKMA ŞANSIMIZ ÇOK YOK’

Köpeğin durumu hakkında bilgi veren Veteriner Hekim Mustafa Kanat, "Köpeğimizin her iki bacağında travmatik lezyonları var. Bacaklarının keskin bir cisimle kesildiğini görüyorum. Kemiğinin geri kalan kısımları çok aktif değil. Bu nedenle protez takma şansımız çok yok. Ameliyatları yapıldıktan sonra tekerlekli bir yürüteçle, arka bacaklarına yük vererek hayatını sürdürebileceğini düşünüyorum. Gerçekten çok üzüldük, söylenecek bir söz yok" diye konuştu.

Yorumlar (0)