banner1571

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Gülsan esnafının isyanı dinmiyor! 'Sesimizi duyun'

Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi esnafı, Toybelen'deki dükkan fiyatlarının yüksekliğini pankartlarla protesto etti

Samsun 18.02.2021, 22:17 18.02.2021, 22:58
609

Gülsan esnafının isyanı dinmiyor! 'Sesimizi duyun' Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi esnafı, Toybelen'deki dükkan fiyatlarının yüksekliğini pankartlarla protesto etti

Samsun'da Gülsan esnafı, TOKİ tarafından Toybelen'de yaptırılan yeni sanayi sitesindeki dükkan fiyatlarının yüksek olmasına tepki gösterip, açtıkları pankartlarla seslerini duyurmak istedi. 

'BİZ FABRİKATÖR DEĞİLİZ'

Samsun'un Canik İlçesi Gülsan Sanayi Sitesi Vatan Caddesi'nde seslerini yetkililere duyurmak için toplanan esnaf, üzerinde 'Sahipsizler sanayisine yaklaştınız', 'Biz fabrikatör değiliz sanayisine gider', 'Toybelen'de dükkan çok para sanayisine gider' dövizleri ve "Cumhurbaşkanım; Samsun Gülsan Sanayi Esnaf ve Sanatkarlarıyız. Toybelen Sanayisi dükkan fiyatlarının yüksekliği ile ilgili imzalarımızı getirdik. Arz ederiz"  yazılı dövizler taşıyarak, seslerini duyurmak istedi. 

'LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'le görüşmelerinden olumsuz yanıt alan esnaf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslerini duyurmak istediklerini ve topladıkları imzaları gönderdiklerini belirterek, 'Lütfen sesimizi duyun' çağrısında bulundu. 

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan esnaf şunları söyledi:

"ÖDEYECEK GÜCÜMÜZ YOK"

Embiya BİLGE: Dükkan fiyatları çok yüksek. Biz ekmeğimizi zor kazanan insanlarız. 100 metrekare dükkana 420 bin lira verecek gücümüz yok. Sadece sesimizi duyurmak istiyoruz. 

"EKMEK KAZANMAK ZOR"

Mustafa ECİM: Biz ekmeğimizi zor kazanıyoruz. 100 metrekare dükkan 400 bin lira olmaz. Adalet tek olmalı. Biz ekmeğimizi kazandığımız nasır tutmuş ellerimiz için buradayız. Biz ticaret yapmıyoruz, hakkımız olanı istiyoruz. 

"FİYATLAR ÇOK YÜKSEK"

Yıldıray KAYALI: Dükkan fiyatları çok yüksek olduğu için bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Bir an evvel dükkan fiyatlarının düşürülmesini ve işimizi yapmak istiyoruz. Cumhurbaşkanımızın bizi duymasını istiyoruz.  

"EKMEĞİMİZİN DERDİNDEYİZ"

Fatih ÖZKAN: Gereken cevapları alamadığımızı düşündüğümüz için böyle efendice bir tepki gösteriyoruz. İstediğimiz sonuca ulaşamadık. Samsun esnafı olarak, kendimizi sahipsiz hissediyoruz. Bizim böyle şeylerle uğraşmamız gerekiyor. Biz ekmeğimizin derdindeyiz. 

"SİFTAH BİLE YAPMADIM"

Ahmet DURSUN: Ben bugünü siftah yapmadan kapattım. Bizim bu paraları ödeme imkanımız yok. Biz küçük esnafız. Herkes elini vicadanına koysun ve dükkan fiyatlarını ödeyebileceğimiz şekilde düzenlesinler.

Emre ÖNCEL
 

Yorumlar (0)