banner1571

banner1365

banner1334

banner1345

banner1525

banner1534

banner1581

Esnaf o koşulları kabul etmiyor! İşte Gülsan için B planı

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, kendi imkanlarını ortaya koyarak yeni bir sanayi sitesi kuracaklarını söyledi

SAMSUN 18.01.2021, 08:01 18.01.2021, 08:50
1011

Esnaf o koşulları kabul etmiyor! İşte Gülsan için B planı Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, kendi imkanlarını ortaya koyarak yeni bir sanayi sitesi kuracaklarını söyledi

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayi Sitesi esnafının, TOKİ tarafından Toybelen'de yaptırılan yeni sanayi sitesi için belirlenen fiyatlar ve ödeme koşullarını kabul etmediğini ifade ederek, "Kendi imkanlarımızla bir yer oluşturup, yeni bir sanayi sitesi yapma düşüncemiz var" dedi.

HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

Samsun Canlı Haber TV ekranlarında Merve İlhan'ın sorularını yanıtlayan Aydın, kendilerine şu zamana kadar çözüm noktasında bir talep gelmediğini belirterek, "Kendim yetkililerle iletişime geçmeyi düşünüyorum. Çünkü buradan bir sonuç elde edemezsek, bu sefer kooperatifin asli görevi olan, başından yapmayı planladığımız işe yöneleceğiz. Yani kendi imkanlarımızla bir yer oluşturup, kooperatif üye sayısı kadar dükkanın olacağı, yeni bir sanayi sitesi yapma düşüncemiz var. Bunun için bir hazırlık da yapıyoruz. Projemiz hazır. Bunu yine belediye ile yapacağız. Burada darılmaca gücenmece yok.  Kooperatifle, TOKİ'nin bize sunduğu fiyatların daha altında mal edebileceğimizi hesaplıyoruz. Teşviklerde var. TOKİ gibi kısa sürede yapamayız ama yapabiliriz" diye konuştu.

EKİP SÜRECİ YÖNETEMİYOR

Toybelen'de kurulan sanayi sitesi ile ilgili sıkıntıların işleyişten kaynaklandığını düşündüğünü kaydeden Aydın, "Burada süreci yönetemeyen, iletişimi sağlayamayan bir kadro var. Acaba, 'Zaten bunu kabul edecekler başka çareleri mi yok' diye mi düşündüler? Nasıl bu hale getirdiler bilmiyorum açıkçası. Bu eksiklikleri nasıl çözecekler bilmiyorum. Başkanın da doğru bilgilendirilmediğine inanıyorum. Farklı bir şeyler oluyor orada.  Belediyenin de, çevre şehirciliğin ekipleriyle de görüştüm. Onlar da yanlış bilgiler veriyorlar. Belediyenin zabıtasından oluşan bir ekip var. Esnafla görüşüyor. Sözleşmeyi gösteriyor ve 'alacaksan al almayacaksan başkan başkasına satacak' gibi cümleler duyuyoruz. Belediyenin işleyişinde bir sıkıntı var. Koordine eksikliği var" diye konuştu.


 
ESNAFIMIZ YILLARCA EZİLDİ

Yıllarca mülk sahibinin ağzından çıkan iki cümlenin ezikliğini yaşadıklarını belirten Aydın son olarak şöyle konuştu, "Buna fırsat vermek istemiyoruz. Anlaşalım bir şekilde fiyatlarda düzenleme yapalım. Hiçbir şey yapılamıyorsa ödeme şartlarını düzenlemek, esnafı oraya adapte etmek lazım. Böyle bir ödeme sistemi daha önce görmedim. TOKİ de küçük bir peşinat olurdu. Makul fiyatlarla da taksitler ödenirdi. Aynı şartları istiyoruz. Kötü bir şey istemiyoruz.  Derdimiz polemik yaratmak kimsenin ayağına basmak karalamak veya yaralamak değil. Gülsan yıkılacak ve mağduruz. Bunun için ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya hazırız."


 

Yorumlar (1)
Hasan 1 ay önce
Başkana cok para lazım samsunu yıkacak birilerine rant yapacak.hayirlisi olsun bakalım.bu isleri kim alacak bekleyip görelim.