banner1589

banner1567

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Erhan Usta Meclis'e taşıdı: Gülsan esnafına zulüm var!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Samsun Milletvekili Erhan Usta,  Gülsan Sanayi Sitesi esnafına, zulüm yapıldığını söyledi

Samsun 24.02.2021, 21:41
951
Erhan Usta Meclis'e taşıdı: Gülsan esnafına zulüm var!

Erhan Usta Meclis'e taşıdı: Gülsan esnafına zulüm var! İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Samsun Milletvekili Erhan Usta,  Gülsan Sanayi Sitesi esnafına, zulüm yapıldığını söyledi

Gülsan Sanayi Sitesi esnafının yaşadığı sorunları Meclis'e taşıyan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Samsun Milletvekili Erhan Usta, "Büyük bir zulüm yapılıyor" dedi. 

MECLİS'E TAŞIDI 

Milletvekili Usta, TBMM Genel Kurulunda Merkez Bankası rezervlerini  ve Gülsan Sanayi Sitesi esnafının sorunlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

ÜRETİM AKSATILIYOR 

Gülsan'da üretimin ve ticaretin aksatıldığını ifade eden Usta, "Gülsan'da  büyük bir zulüm var.  Biz diyoruz ki: 'Üretim devam etsin' Genel hükümette yerel idarelerde böyle düşünüyor. Orada üretimi ve ticareti aksatacak şekilde Samsun'un 2 bin esnafına zulüm yapılıyor. Bir sonraki konuşmamda bu konuyu devam edeceğim" ifadelerini kullandı. 

"GEREKÇELER ANLAMLI DEĞİL"

Usta,  128 milyar dolar rezervlerinin eridiğinin kabul edildiğini belirterek, "Fakat nasıl erdiğine ilişkin söylenen gerekçeler çok anlamlı değil.  Sayın Elvan finansal  istikrar hedefi doğrultusunda olduğunu söyledi. Sayın Cumhurbaşkanı da ona yakın bir şey söyledi. Canikli de bir muhasebeci mantığı ile kalem kalem hususları ifade etti. Bunlar bilinmeyen şeyler değil. Cari açığımızın neredeyse tamamını açıkla finanse ediliyor.  Borç da bulamıyorsunuz. Elinizdeki rezervi harcayarak ithalat yapan bir Türkiye ekonomisi var. Türkiye'nin geldiği nokta bu. O yüzden özürleri kabahatlerinden büyük" dedi.

Yorumlar (0)