banner1571

banner1577

banner1575

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Divan Kurulu'ndan Büyükşehir'e uyarı... Bu yanlış kabul edilemez

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Millet Bahçesi'ne yaptığı 20 Ocak Anıtı'nın ışıklandırmasının mavi renkte olmasına Samsunspor Divan Kurulu'ndan da tepki geldi

SAMSUN 21.01.2021, 21:57
728
Divan Kurulu'ndan Büyükşehir'e uyarı...  Bu yanlış kabul edilemez

Divan Kurulu'ndan Büyükşehir'e uyarı...

Bu yanlış kabul edilemez

ÖZLEM GİDERİLDİ
Samsun ve Samsunspor camiası için kara bir gün olan ve o kazadan sonra kırmızı beyaz renklerine siyahı da eklediğimiz 20 Ocak 1989 sabahı kafilemizin Malatyaspor maçına giderken geçirdiği feci kazanın bugün 32. Yıldönümüdür. Bu feci kazada Muzaffer, Mete ve Tomiç olmak üzere üç oyuncumuz, teknik direktörümüz Nuri Asan ile otobüs şoförümüz Asım Özkan yaşamlarını kaybetmiş çok sayıda sporcumuz başta Kaptan Emin Kar olmak üzere, Kasım Çıkla, Erol Dinler, Yüksel Öğüten’in futbol yaşamları biterken yönetici Yüksel Ozan ve malzemeci Halil de sakat kalmışlardır. Kafile Başkanı Mustafa Mutlu ağır yaralanmış ve hala kazanın izlerini taşımaktadır. Bu acımızın simgesi olarak 20 Ocak Anıtı otuz yılı aşkın bir süredir yapılamamıştı. Nihayet bu yıl yapılan iki heykel ile bu özlem giderildi. 

BU AYIBI DÜZELTİN 
Birisi 19 Mayıs Stadyumu önünde Samsunspor Kulübü tarafından Başkan Sayın Yüksel Yıldırım’ın destekleri ile açıldı. Diğeri de Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir Tarafından Millet Bahçesinde yapıldı. Emeği geçen ve Samsun ve Samsunsporluları bu ayıptan kurtaran herkese Samsunspor Camiası adına teşekkür ederiz. Hatırlanacağı gibi çok daha güzelini yaptıracağımız heykel için yer verilmemişti. Bu anıtlarda ilgili bir kısmı da çok haklı olarak yapılan eleştirileri bir yana bırakarak gece ışıklandırılmasında yapılan çok büyük yanlışı kabul etmemiz mümkün değildir. Samsunspor’un renkleri ile ilgisi olmayan mavinin bu ışıklandırma da nasıl ve hangi amaçla kullanıldığını anlayamıyoruz. Kasıt yoksa dahi büyük bir özensizlik ve saygısızlık vardır. Bu ışıklandırmada ki mavi rengin bir an önce çıkartılarak sadece kırmızı, beyaz ve siyah renklere yer verilerek Samsunluların sinir uçlarına dokunulmamasını Samsunspor Camiası adına talep ediyoruz'' ifadelerine yer verildi. 
 

Yorumlar (0)