banner1579

banner1584

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Dağlı açıkladı: o ürün için çalışma başlatıldı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, önemi çok iyi bilinen zeytincilik ve cevizciliğin yaygınlaştırılması için bir çalışma başlattıklarını açıkladı.

SAMSUN 21.01.2021, 18:25
77
Dağlı açıkladı: o ürün için çalışma başlatıldı

Dağlı açıkladı: o ürün için çalışma başlatıldı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ile birlikte, Bafra İlçesinde “Sürdürülebilir Tarım Faaliyetlerinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında yapılan fidan desteğiyle Örencik Mahallesi’nde oluşturulan ceviz bahçesi ile “Zeytin Fidanı Dağıtım Projesi” kapsamında yapılan fidan desteğiyle Bafra Selemelik Mahallesi’nde oluşturulan zeytin bahçesinde incelemelerde bulunarak, doğru budama tekniği ve fidan dikimi hakkında bilgi alıp, fidan dikimi gerçekleştirdi.

YENİ ÜRÜNLER

Bafra'nın çok önemli bir tarım ilçesi olduğunu ve katma değeri yüksek yeni ürünleri Bafra'ya kazandırmak için gayret gösterdiklerini belirten Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, önemi çok iyi bilinen zeytincilik ve cevizciliğin yaygınlaştırılması için bir çalışma başlattıklarını söyledi. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı geleneksel ocak yöntemi yerine, verim ve kaliteyi arttırmasının yanı sıra maliyeti de düşüren tek gövdeli dikim sisteminin uygulandığı Bafra Köseli Mahallesi’ndeki fındık çiftliğinde incelemede bulundu.

İNCELEME GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bafra ilçesine bağlı Doğankaya Mahallesi’nde 30 dönümlük arazide 5 yıldır ceviz yetiştiriciliği yapan ve yıllık 7,5 ton hasat gerçekleştiren vatandaşa ait ceviz bahçesini Samsun AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı ile birlikte ziyaret eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, üretim çalışmaları hakkında bilgi alarak, kabuk soyma ve kurutma makinelerini inceledi.
 

Yorumlar (0)