banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Çiğdem Karaaslan'ın anne acısı: Gözyaşlarına boğuldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın annesi Abide Özkal, duygulu bir törenle gözyaşları arasında uğurlandı

Samsun 04.03.2021, 11:50 04.03.2021, 20:00
2107

Çiğdem Karaaslan'ın anne acısı:  Gözyaşlarına boğuldu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın annesi Abide Özkal, duygulu bir törenle gözyaşları arasında uğurlandı

 


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın yaşamını yitiren annesi Abide Özkal, dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törenle toprağa verildi. Törende Karaaslan, gözyaşlarını tutamadı. 

BAKAN SOYLU DA KATILDI
Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden, 66 yaşındaki Özkal için Alaçam İlçesi’nde cenaze töreni düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katılımıyla gerçekleştirilen töreninin ardından Özkal, dualarla ebediyete uğurlandı. 

 

DUALARLA DEFNEDİLDİ 
Özkal için Alaçam İlçesi Bafra Caddesi'nde bulunan Şadibey Camii'nde düzenlenen törende İl Müftüsü Seyfullah Çakır'ın kıldırdığı cenaze namazı sonrası Özkal, Gökçeboğaz Mahallesi'ndeki aile kabristanlığına defnedildi.

BİR AN OLSUN AYRILMADI 
Annesinin cenazesinin başından bir an olsun ayrılmayan Milletvekili Karaaslan, uzun süre gözyaşı döktü. Karaaslan'ın babası Engin Özkal ve eşi Direnç Karaaslan, taziyeleri kabul etti. 

ERDOĞAN'DAN BAŞSAĞLIĞI 
Karaaslan'ın annesi Abide Özkal'ın hayatını kaybetmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat telefonla arayarak, acıyı paylaşmış ve taziye dileklerini iletmişti. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer, Özkal'ın vefatını üzüntü ile öğrendiklerini belirterek, başsağlığı temennisinde bulunmuşlardı. 

ACIYI PAYLAŞTILAR 
Cenaze törenine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eşi Hamdiye Soylu, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Jülide Sarıeroğlu, Fatma Betül Sayan Kaya ve Hamza Dağ, AK Parti Samsun milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Ahmet Demircan ile Orhan Kırcalı, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 61. Hükümet'in Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, ilçe kaymakamları,  İl Jandarma Komutanı İbrahim Güven,  İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, AK Parti Çevre Kültür Başkan Yardımcısı  Oğuzhan Serinkaya, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak,  AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin,  İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, eski İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, eski Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, eski Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, eski AK Parti İl başkanları Hakan Karaduman ve Muharrem Göksel, Samsun TSO Meclis Başkan Vekili Haluk Akyüz, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, Yeşilyurt Demirçelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, Başkan Yardımcısı Fikret Yeşilyurt ile Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Yeşilyurt,  Köktaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mevlüt Köktaş, Uluslararası Un Sanayicileri ve Hububatçılar Birliği Avrasya ve Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Gülhan Ulusoy, TÜGİK Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Levent Özden, Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Akyüz, STK temsilcileri, iş insanları, yakınları, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇİĞDEM KARAASLAN KİMDİR?

Adalet ve Kalkınma Partisi Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesinden Yüksek Şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Ardından Ankara Üniversitesinde Yüksek Lisans yapmış günümüzde ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümünde Doktora yapmaktadır.

25. ve 26. Dönem Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır. Annesi Abide Hanım, babası ise Engin Özkal’dır.

ABİDE ÖZKAL KİMDİR?

Gazeteci-yazar. 12 Mart 1955, Alaçam / Samsun doğumlu. İlk ve ortaokulu Alaçam’da tamamladıktan sonra Kabataş Ticaret Lisesi (1978) ile Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Bölümünü (1996) bitirdi. Rett Sendromlu (Zihinsel ve fiziksel) Aileler Dayanışma Derneğinin kurucuları arasında yer alarak (1998-2000) bir süre başkanlığını yürüttü. Ayrıca Yardımsevenler Derneği, Cumhuriyet Kadınları gibi çeşitli kadın sivil toplum örgütlerinde görevler aldı. Edebiyatçılar Deneği üyesidir. Ürünleri, 2000 yılından itibaren Yeni Düşünce, Kıbrıs Mektubu, International Rett Sendrome Assocation dergileri ile Çizgi Ötesi ve Hürriyet gazetelerinde yayımlandı. 2001’de yılın annesi unvanını kazandı. Yaşamöyküsününün bir bölümünü anlattığı Sessiz Melek (2001) adlı bir kitabı vardır. Aynı kitap 2002’de İngilizceye çevrildi.

Mustafa İNAN, Emre ÖNCEL

Resimaltı: Bakan Soylu, Karaaslan'ın acısını paylaşıp, başsağlığı dileklerini iletirken, tabuta da omuz verdi. 

resimaltı: Annesinin tabutunun başından bir an olsun ayrılmayan Karaaslan, uzun süre gözyaşı döküp, dualar etti. 

Yorumlar (0)