banner1620

banner1608

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Bedri Yaşar: Dar gelirliye destek olunmalı

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, devletin dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmesi için destek olması gerektiğini söyledi

Samsun 05.03.2021, 15:30
2648
Bedri Yaşar: Dar gelirliye destek olunmalı

Bedri Yaşar: Dar gelirliye destek olunmalı İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, devletin dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmesi için destek olması gerektiğini söyledi

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, faizsiz ev ve konut edindirme şirketleri ile çalışan yaklaşık 274 bin kişinin mağdur edilmemesi gerektiğini belirterek, "Bu organizasyonları emlak bankası yapabilir" dedi.

'EMLAK BANKASI YAPABİLİR'

Emlak Bankası aracılığıyla konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara destek olunması gerektiğini belirten Milletvekili Yaşar, "Bizim bir Emlak Bankamız var. Görevi, vatandaş emlak, konut sahibi olsun diye kurulmuş bir banka. Türkiye deprem kuşağında olan bir ülke. Binlerce dönüşüm projesi var. Bu organizasyonları emlak bankası yapabilir. 274 bin kişinin bu organizasyonlardan mağduriyet yaşaması engellenebilir" ifadelerini kullandı. 

DEVLET DEVREYE GİRMELİ

Asgari ücretli vatandaşların konut sahibi olma şansının mümkün olmadığını belirten Milletvekili Yaşar, "Konut maliyetlerine baktığımız zaman, bir asgari ücretle geçinen bir insanın 60, 120, 240 ayda konut sahibi olması kesinlikle mümkün değil. Bugün zaten maliyetler de yüzde 100'e yakın arttı. Burada devlet devreye girecek. Sosyal devlet olma özelliğini gösterecek. Bu konuda sosyal devlet olma gereği olarak dar gelirli vatandaşlarını konut sahibi yapacam demeli" diye konuştu.

Yorumlar (0)