banner1589

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Bedri Yaşar'dan Samsun çağrısı

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'un turizm değerlerine yatırım yapılması gerektiğini söyledi

Samsun 25.02.2021, 18:03
1391
Bedri Yaşar'dan Samsun çağrısı

Bedri Yaşar'dan Samsun çağrısı İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'un turizm değerlerine yatırım yapılması gerektiğini söyledi


İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'un tarihi ve kültürel zenginliklerinin bulunmasına rağmen, turizm faaliyetlerinden yararlanamadığını belirterek, "Samsun'un bu değerlerine gerekli yatırımların yapılması gerekir" dedi.

İMKAN VAR

Samsun'un turizmden istediği verimi alamadığını belirten Milletvekili Yaşar, "Samsun Karadeniz'in orta yerinde bulunan, her türlü alt yapısı olan, denizi, karayolu ve havayolu ile her türlü ulaşım imkanı var. Maalasef, turizmden istediği kadar, yaralanamıyor. Antalya'yı yılda milyonlarca kişi ziyaret ederken, Samsun'u ziyaret eden  yabancı kişi sayısı 116 bin. Yerli turist sayısı da 900 bin kişi civarında" dedi.

DEĞER VERİLMELİ 

Samsun'un tarihi ve kültürel zenginlikleri ile turizm kentlerinden bir farkı olmadığını belirten Milletvekili Yaşar, "Samsun'un Ege sahillerinden, Antalya sahillerinden hiçbir farkı yoktur. Sadece Cumhuriyet değerlerini öğrenmek üzere bile, öğrenciler gelse Samsun'un turizmine inanılmaz katkılar sağlayacaktır. Samsun'un bu değerlerine gerekli yatırımların yapılması gerekir" diye konuştu.

Yorumlar (0)