banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Bedri Yaşar'dan, 'O sektöre sahip çıkın' çağrısı

İYİ Parti Samsun Milletvekli Bedri Yaşar,  tekstil ve hazır giyim sektöründe vergilerin düşürülmesi gerektiğini söyledi

Samsun 29.12.2020, 08:52
95
Bedri Yaşar'dan, 'O sektöre sahip çıkın' çağrısı

Yaşar'dan, 'O sektöre sahip çıkın' çağrısı - İYİ Parti Samsun Milletvekli Bedri Yaşar,  tekstil ve hazır giyim sektöründe vergilerin düşürülmesi gerektiğini söyledi

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımıcısı ve Samsun Milletvekli Bedri Yaşar, tekstil ve hazır giyim sektöründe ihracatın yüzde 20'ye yakın gerilediğini, sektördeki daralma sürecinin kolay atlatılabilmesi için desteklerin artırılması ve gümrük vergilerinin azaltılması gerektiğini belirtti.

DARALMA SÜRECİNDE 

Sektördeki daralma sürecinin kolay atlatılabilmesi için gümrük vergilerinin azaltılması gerektiğini belirten Yaşar, "Alışveriş merkezlerinde ticaretle meşgul olanların önemli bir miktarını tekstilciler oluşturuyor. İstihdama da çok ciddi katkı sağlıyorlar ama maalesef bu geçtiğimiz iki dönemde, pandemi süresinde en fazla etkilenen sektörlerin başında geliyor" dedi.

KAPASİTE DÜŞTÜ

Salgın dolasıyla tekstil ve konfeksiyon sektöründe ciddi daralma yaşandığını belirten Yaşar, "Tekstil ve hazır giyim sektörü ülkemizde, 1 milyonun üzerinde istihdam sağlıyor. Sektörde kapasite kullanım oranının, 2020 yılı içinde, mayıs ayında yüzde 38 seviyesine kadar düştüğü görülmektedir. Güncel kapasite kullanımı ise ancak yüzde 60'lara kadar yükselebildi " dedi.

Yorumlar (0)