banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Başkan Satar isyan etti: Artık yeter!

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, Samsun'da yaşanan kadın şiddeti ile ilgili 'Artık yeter' ifadeleriyle tepkisini dile getirdi

Samsun 07.03.2021, 16:44
219
Başkan Satar isyan etti: Artık yeter!

Başkan Satar isyan etti: Artık yeter! İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, Samsun'da yaşanan kadın şiddeti ile ilgili 'Artık yeter' ifadeleriyle tepkisini dile getirdi

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, Samsun'un Canik İlçesi'nde feci bir şekilde darbedilen Emriye M.'yi tedavi gördüğü Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti. Yaşanan olayı 'vahşet' olarak nitelendiren Satar, "Artık yeter! Artık Türk milleti olarak her gün kadın cinayetleriyle karşılaşmaktan bıktık" ifadeleriyle isyanını dile getirdi.

'KADININ ADI YOK'

Yaşanan olayın anne ve kızı üzerinde büyük yaralar bırakacağını kaydeden Satar, "Artık yeter! Artık Türk milleti olarak her gün kadın cinayetleriyle karşılaşmaktan bıktık. Ülkeyi yönetenlerin her kadın cinayeti sonrası 'Gereken cezayı alması için mücadele edeceğiz’ diye konuşup adım atmamalarından usandık. Bir kardeşimiz 5 yaşındaki kızının gözleri onunde defalarca kemikleri kırılana kadar darbedildi. Malesef ülkemizde kadının adı yok! Günler geçecek ve sanık ileride onu caydırtmayacak derecede bir ceza alacak. Annenin fiziksel yaraları iyileşecek, ama ruhu hala o yaralarla mücadele edecek. Peki kızımız? 5 yaşındaki pırıl pırıl kızımız... Annesini hiç acımadan yumruklayan babası umutlarını aldı, hafızasına silinmesi çok ama çok güç yaralar bıraktı" dedi. 

'HESABI SORULMALIDIR' 

Ülkeyi yönetenlerin artık adım atmaları gerekmekte olduğunu belirten Satar sözlerine şunları ekledi, "İktidar kadın cinayetlerini duygulu cümlelerle geçiştirmek yerine 6284 sayılı kanun ve İstanbul Sözleşmesi'ni uygulamak zorundadır. Bu ülkede kadınlar için yaşanmaz hale  getirenlerden etkili soruşturma ve kovuşturma yöntemleriyle hesap sorulmalıdır. Laf değil icraat mevki olan iktidar kadınların hayatını koruma görevini ne zaman yerine getirecektir?" 

Merve İLHAN

Yorumlar (0)