banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1334

banner1324

Başkan Güler, yeni sanayi sitesi sitesindeki yüksek fiyatları Karaaslan ile görüştü

SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, yeni sanayi sitesi için istenen fiyatlarla ilgili AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile görüştüğünü söyledi

SAMSUN 12.01.2021, 19:36 13.01.2021, 11:22
874
Başkan Güler, yeni sanayi sitesi sitesindeki yüksek fiyatları Karaaslan ile görüştü

Başkan Güler: Karaaslan'dan müjdeyi bekliyoruz Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler, TOKİ'nin belirlemiş olduğu fiyatlarla ilgili AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile görüştüğünü belirterek, kendisinden müjdeli haber beklediklerini ve Karaaslan'ın bakanlıkla iletişime geçeceğini söyledi.

FİYATLARDAN HABERİM YOKTU 

Samsun'da TOKİ tarafından yaptırılan Toybelen Sanayi Sitesi’ndeki işyeri fiyatlarının yüksek ve ödeme şartlarını ağır bulan esnaflar adına Karaaslan ile görüştüğünü kaydeden Güler, "Fiyatların yüksek olduğunu daha sonra öğrendim. Bana bir şikayet gelmemesine rağmen Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile görüştüm. Kendisi bu işle ilgileneceğini söyledi. Kendisi bakanımızla görüşecek. En kısa zamanda müjdeli haberleri bekliyoruz'' ifadelerini kullandı. 

TOPLANTILARA ÇAĞRILMADIM 

'Yeni sanayi sitesi esnaf için bir fırsat' açıklamasının ardından konuyla ilgili olarak konuşan  Başkan Güler, ''Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğum açıklama Gülsan Sanayi esnafı tarafından yanlış anlaşıldı. İki senedir Toybelen Sanayi Sitesi'ne geçiş sürecinde yoktum. Bu sebeple ilk verdiğim beyanatta yanlış anlaşıldım. Bu işin içinde olmayışım benden kaynaklanan bir durum değil. Benim bu konunu dışında kalmam herhangi bir sorun olduğunda, Samsun Madeni Sanatkarlar Odası'nın bana gelmeyişinden kaynaklıdır. Fiyatlardan kaynaklanan sıkıntıdan haberim yok. Sanayi esnafından da bana gelip derdini anlatan olmadı. Bana gelselerdi gece gündüz koştururdum. Bunu bütün Samsun biliyor. İki yıl boyunca bana şikayet gelmeyince işlerin yolunda gittiğini düşündüm. Hiçbir toplantıya çağrılmadım'' dedi.

YERİM ESNAFIN YANIDIR

Sanayi sitesinden gelen şikayetler üzerine harekete geçtiğini belirten Başkan Güler, ''Ortada esnafın çektiği bir sıkıntı varsa, müdahale edip işleri yoluna koymamız gerekiyor. Ben belediyenin veya başka birinin yanında değilim. Birinin yanında olacaksam yerim esnafın yanıdır. Problemler önüme geldiği sürece, çözüm bulmak için uğraşırım. Fiyatların yüksek olduğunu daha sonra öğrendim. Konuyu Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile görüştüm. Kendisi bu konuyla ilgileneceğini söyledi. Kendisi bakanımızla görüşecek. En kısa zamanda müjdeli haberleri bekliyoruz'' şeklinde konuştu. 

GÖZÜMÜ BİLE KIRPMAM

Muhataplarla görüşmeden oturdukları yerden hiçbir şeyin halledilmeyeceğine değinen Başkan Güler sözlerine şu şekilde devam etti, ''Bu site Gülsan Sanayi Sitesi'ndeki esnaflar için yapıldı. Bu örtbas edilecek bir durum değil. Yeni bir site yapılıyorsa öncelik Gülsan'daki esnaflara verilmelidir. Ödeme koşullarını 5-6 seneye çıkartmaları gerekiyor. KDV sıkıntısı var, KDV'nin ortadan kalkması lazım. Fiyatlar konusunda oturulup konuşulması lazım. Bunları konuşacak kimse kalmamış. Ortada bir belirsizlik var. Ortalık karışacaksa karışsın, herkes eteğindeki taşları döksün. Ben sanayi sitesindeki esnafımın yanındayım. Esnafım için gözümü bile kırpmadan her şeyi yaparım. Gelin derdinizi anlatın. Ne yapacaksak hep beraber yapalım. Sessiz kalmamız doğru değil. Görüşmemiz gereken kişiler her kimse gidip görüşürüz ve mağduriyetimizi dile getiririz. ''

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

Yorumlar (0)