banner1518

banner1567

banner1334

banner1499

banner1496

banner1324

Başkan Erdoğan: Sağlıkçıların sorunları bitmiyor

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, sağlık çalışanlarının sorunlarının devam ettiğini dile getirdi

SAMSUN 13.01.2021, 16:32 14.01.2021, 08:52
108
Başkan Erdoğan: Sağlıkçıların sorunları bitmiyor

Başkan Erdoğan: Sağlıkçıların sorunları bitmiyor

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, koronavirüs sürecinde en önde mücadele eden sağlık çalışanlarının, ilave ek ödeme ile ilgili sorunların devam ettiğini söyledi.

'ADI TAVANDAN KENDİ YAVANDAN'
Üniversite hastanelerinde 6 aydır, Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde ise Kasım ayından bu yana ilave ek ödemelerin yapılmadığını belirten Çakmak, "Kovid-19 salgını kapsamında ortaya çıkarılan fakat sağlık çalışanlarının beklentilerini karşılamaktan çok uzak olan, adı tavandan kendi yavandan ilave ek ödemelerdeki sorunlar bir türlü bitmedi. İdarecinin inisiyatifine, çeşitli şartlara ve onaylara bağlı olan, ilave ek ödemeler çalışanı bezdirmiştir" dedi.
 

'TALEBİMİZİ YİNELİYORUZ'
İlave ek ödemelerin bir an önce yapılması gerektiğini hatırlatan Çakmak, "Her ne kadar üniversite hastaneleri için kısa bir süre sonra ödemelerin yapılacağı ifade edilmişse de, Sağlık Bakanlığı ile ilgili yönetmelik ve dağıtımı ile ilgili düzenleme yeni yayınlanmış olsa da, bu gecikmenin bize göre bir izahı yoktur. Sağlık çalışanları için maaşlara tek ödeme şeklinde bir zammın hayata geçirilmesi için acil düzenleme  yapılması talebimizi bir kez daha yineliyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)