banner1579

banner1585

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Başkan Demirtaş'tan Yeşilyurt'a övgü

lkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kentte istihdama katkı veren iş insanlarına yönelik ilk ziyaretini Yeşilyurt Demirçelik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt'a yaptı 

SAMSUN 09.02.2021, 14:54
351
Başkan Demirtaş'tan Yeşilyurt'a övgü

Yeşilyurt Demirçelik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt'u ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Yeşilyurt, Türkiye'nin ilk bin firması arasında, kendisini ispatlamış dev bir sanayi kuruluşu ve Samsun'un gururu" dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ
 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç ile birlikte iş insanlarına yönelik gerçekleştirdiği ziyaretin ilk durağı Samsunluların 'Cemal Amca'sı merhum duayen iş insanı Cemal Yeşilyurt'un oğlu Yeşilyurt Demirçelik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt oldu. Ziyarette Başkan Demirtaş ve Hikmet Yeşilyurt ülke ve Samsun ekonomisi üzerine değerlendirmelerde bulundu. 

İŞ İNSANLARINA
GÖREV DÜŞÜYOR 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hikmet Yeşilyurt, "Samsun iş potansiyeli yoğun olan bir kentimiz. Bu açıdan bakıldığında iş insanlarımıza büyük görevler düşüyor. İş dünyasının temsilcisi konumunda olan bizler iş insanı ve sanayicilerin yaşadığı sorunları gerek yerel yönetim olarak sizlere gerekse hükümete iletme noktasında sorumluluklarımız bulunuyor. İş insanları olarak  şehrimizin kalkınmasında ve istihdama destek olma noktasında koordineli bir şekilde yerel yönetimlerimizin her zaman yanındayız" dedi.

İŞ BİRLİĞİ ÖNEMLİ
Üretene, istihdam sağlayana destek olmayı görev bildiklerini kaydeden Başkan Demirtaş, şunları söyledi: "Samsun'da yönetici sıfatında olan bizlerin kentin ekonomik gelişimine katkıda çok önemli roller üstlenmeleri gerektiğine inanan birisiyim. Bu nedenle iş insanlarımızla, yatırımcılarımızla sık sık bir araya gelmeye özen gösterdim, göstermeye de devam edeceğim. Belediye Başkanı ilçesini kalkındırmak ve geliştirmek adına her gün yeni işler yapmak zorunda. Yaşanan bu zorlu sürecin altından ancak el birliği ile kalkabiliriz. Bu noktada sadece Samsun'un değil, Karadeniz'in ve Türkiye'nin sayılı sanayi kuruluşlarından Yeşilyurt Demir Çelik kendisini ispatlamış dev bir sanayi kuruluşudur. TİM,  2019 yılı verileri arasında Türkiye'nin ilk bin firması arasında Samsun’da ilk 10’da yer alma gurur ve başarısının yanı sıra istihdama da katkı veriyor. Başarıların devamını diliyorum."

PLAKET HEDİYESİ
Ziyarette İlkadım Belediye Başkan Necattin Demirtaş, Yeşilyurt Demirçelik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt’a istihdama verdiği desteklerden ötürü plaket takdim etti.

Yorumlar (0)