banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1534

Başkan Aksu'nun Büyükşehir'deki 'rüşvet skandalı'na ilişkin açıklamalarına sert tepki

Samsun'da siyasi partilerin il başkanları, Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan 'rüşvet skandalı' soruşturması değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu'yu sert bir dille eleştirdi

SAMSUN 11.01.2021, 08:25 11.01.2021, 15:20
1068
Başkan Aksu'nun Büyükşehir'deki 'rüşvet skandalı'na ilişkin açıklamalarına sert tepki

Samsun'da siyasi partilerin il başkanları, Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan 'rüşvet skandalı' soruşturması değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu'yu sert bir dille eleştirdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ndeki 'rüşvet skandalı' soruşturmasıyla ilgili, ''Hiçbir suistimale göz göre göre izin verilmeyecek, 4 bin kişinin çalıştığı bir belediyede bunlar olabilir'' açıklamalarının ardından, değerlendirmelerde bulunan il başkanları, AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu'ya tepki gösterdi.

İL BAŞKANLARI DEĞERLENDİRDİ

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Belediyesi'nin itibarının çalındığını, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy Samsun halkını rahatlatacak bir açıklama yapılmadığını, Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu ise, yapılan değerlendirmelerin bir siyasi parti liderine yakışmayacak açıklamalar olduğunu söyledi.

'BÜYÜKŞEHİR'İN İTİBARI ÇALINDI'

Mali İşler Daire Başkanlığı'ndan ufak tefek malzemelerin çalınmadığını belirten Başkan Türkel, ''Büyükşehir Belediyesi'nin itibari çalınmıştır. Belediyenin ismi kullanılarak, milyonlarca para çalınmış, haksız kazanç elde edilmiş ve rüşvet alınmıştır. Dolayısıyla, '4 bin kişinin çalıştığı bir yerde bu tür işler olur' açıklaması, bu olayı küçük gösterme çabasının bir ifadesidir. Buradaki sorun, rüşvetçinin belediyenin en mahrem yerinin başına geçirilmesidir. 'Ben geliyorum' denilen felakete Başkan Demir'in göz yummasıdır. Bu mesele Başkan Aksu'nun küçümsediği gibi sıradan bir mesele değildir'' dedi.

'KİMSENİN İÇİ RAHATLAMADI'

Başkan Aksu'nun açıklamalarını tasvip etmediğini belirten Başkan Aksoy, ''Sayın Aksu siyaset yapmaya çalışıyor. Mustafa Demir göreve geldiğinde, Terme eski Belediye Başkanı Şenol Kul'un söylemleri vardı. 'Buna görev vermeyin' demişti. Şaibeli bir insana görev verilmiştir. Samsun halkının gönlünü rahatlatacak bir açıklama yapılamamıştır. Biz Başkan Demir'den cevap vermesini istiyorduk fakat kendisi halen bir açıklama dahi yapmamıştır. Bunun yerine Aksu tam anlamıyla siyaset yapmıştır. Tasvip etmediğimiz bir olay yaşandı'' ifadelerini kullandı.

NE DEDİĞİNİ BİLMİYOR

Bu tür açıklamalara alışkın olduklarını belirten Başkan Armutçu, ''Bence Sayın Aksu ne dediğini bilmiyor. Söylediklerini düzelteceğine inanıyorum. Bunun üzerine düşünmeye bile gerek yok. Her insanın yaşayabileceği gibi Aksu da dil sürçmesi yaşamış olabilir. Bu tip söylemler, bir siyasi partinin liderine yakışacak söylemler değil. Tasvip etmemek yetmez, bu sözleri kendisinden duymuş olmamız doğru değil. Mustafa Demir'in şu ana kadar olan tutumundan şaşkınım. Böyle bir şey olamayacağına dair beyanat verebilirdi. Sessiz kalmasının sebebi şaşkınlık olabilir’ ‘diye konuştu

Emre ÖNCEL
 

Yorumlar (5)
yorumcu 6 gün önce
''Hiçbir suistimale göz göre göre izin verilmeyecek, 4 bin kişinin çalıştığı bir belediyede bunlar olabilir'' demek ne demek! SENİN A TAKIMINDAN BİRİ BU! sanki temizlik personeli yapmışta belediye başkanı farketmemiş gibi! Yazık ya AK Partime çok yazık...
Tosun paşa 6 gün önce
Ey il başkanı aksu efendi Bahattin K isimli kişi daire başkanı belediyenin ilk 10 da hemde kasanın başında . Bu kişinin ne bilgi ve becerisi vardıda bu mevkilere getirildi haaa.4000 kişi oldumu normalmiş birde avukatsınız , bari müvekkilliğinide yapta mahkeme heyetini ikna et ceza almasın.
Meloş 6 gün önce
Yusuf ziya yılmazın başkanlığında A takımı ve yandaşları rüşvetten içeri girdiğinde iktidarın sayesinde kurtuldular. CHP belediyesi a takımı olsaydı hala içerdeydiler. Başkan niye millet vekili oldu , ölenler sırlarıyla gitti . Diğerleri göğüslerini gere gere utanmadan geziyor yedikleri yanına kar kaldı .Cezasını Allahım verir inşAllah ..
......... 6 gün önce
Vayy be ak partili belediyede rüşvet alanlarda varmış. Demek ki sadece muhalif belediyelerde olmuyormuş. İşin garip tarafı muhalif belediyeler kadar medyada ilgi görmüyor. Kim bu milletin 1 lirasını yiyorsa geçim derdinde olan milyonları düşünsün göbeğini kaşımasın. Yarın ahiret var inanırsan. İnanmazsan zaten sana söyleyecek birşey yok.
..... 6 gün önce
Yazik yakın zamanda bununda üstü örtülür