banner1518

banner1577

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Bakan yalnız bırakmadı! Samsun'un sevilen hocasına son görev

Samsun'da uzun yıllar yüzlerce hafız ve talebe yetiştiren ve koronavirüsten hayatını kaybeden  Hafız Niyazi Kasapoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı

SAMSUN 21.01.2021, 08:24
285
Bakan yalnız bırakmadı! Samsun'un sevilen hocasına son görev

Bakan yalnız bırakmadı! Samsun'un sevilen hocasına son görev Samsun'da uzun yıllar yüzlerce hafız ve talebe yetiştiren ve koronavirüsten hayatını kaybeden  Hafız Niyazi Kasapoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı
 

Samsun'da uzun yıllar yüzlerce hafız ve talebe yetiştiren Hafız Niyazi Kasapoğlu, korona virüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kasapoğlu'nun cenazesi evinin önünde helallik alındıktan sonra uzun yıllar görev yaptığı Terme Fatih Kuran Kursu’na getirildi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI 

 Terme İlçesi'nde ikamet eden Niyazi Kasapoğlu’nun cenaze törenine bir dizi ziyaretler için Samsun’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı,  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TAZİYEDE BULUNDU 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, merhum Hafız Niyazi Kasapoğlu’nun ailesine taziyede bulundu. Tarihi Pazar Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Niyazi Kasapoğlu, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan aile kabristanlığına defnedildi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞERDİ

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Benim de aralarında bulunduğum binlerce hafız ve on binlerce talebe yetiştiren Karadeni'zin ve ilçemizin önemli âlimlerinden kıymetli hocam Niyazi Kasapoğlu'nun vefat haberini teessür ile öğrendim. İlçemiz çok önemli bir değerini kaybetti. Değerli hocama Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm ilçemize baş sağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı. 


 

Yorumlar (0)