banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1496

banner1534

banner1581

Bakan Soylu, Vali Dağlı ile görüştü! Samsun'da o uygulama cuma günü başlıyor

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun başkanlığında, gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

SAMSUN 20.01.2021, 08:58
870
Bakan Soylu, Vali Dağlı ile görüştü! Samsun'da o uygulama cuma günü başlıyor

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun başkanlığında, gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Samsun Valisi Doç Dr. Zülkif Dağlı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun başkanlığında, videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen Mülki İdare Amirleri Afet Farkındalık Eğitimi Toplantısı'na katıldı.

CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

Bakan Soylu, 81 ilin valisiyle görüştüğü toplantıda, afet riskinin ülkenin her yanına eşit oranda dağıldığını, afet anı müdahale ve kurtarma, afet sonrası barınma ve yerleşim gibi konularda ciddi bir kapasite ürettiklerini ifade ederken, emniyet teşkilatı bünyesindeki Polis Arama Kurtarma (PAK) birimini önümüzdeki cuma başlatılacağı bilgisini verdi.

Polis Arama Kurtarma (PAK) kuruluyor: Nasıl olunur?

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Polis Arama Kurtarma (PAK) kuruluyor. Peki  Polis Arama Kurtarma nasıl olunur? İşte detaylar...

Emniyet Genel Müdürlüğü, bugün yaptığı açıklamada, polis teşkilatı içerisine yeni bir birim kurulacağının müjdesini verdi. Bir süredir planlaması yapılan Polis Arama Kurtarma ( PAK) kuruluyor. PAK polis alımı için, meslek olarak polislik düşünenleri bu gelişmenin ardından merak sardı. Polis Arama Kurtarma nasıl olunur? sorusuna cevap EGM‘den geldi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan EGM; “PAK geliyor” diyerek müjdeyi verdi ve fotoğraflar paylaştı. Polis teşkilatı içinde kurulacak bu birim arama kurtarma faaliyetlerini yürütecek. Bu birimde görev alacak polisler ise sadece arama-kurtarma işlemlerini gerçekleştirecek.

PAK POLİS ALIMI OLACAK MI?

PAK’a dışarıdan polis alımı olmayacak. EGM bünyesine alınacak polisler, ayrıca PAK için eğitilecek ve sadece PAK içinde görev yapacak personeller oluşturulacak. PAK’a polis alınmayacak olsa bile, bu birimin kurulması alınacak polis sayısına doğrudan etki eder.

Yorumlar (0)