banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1525

banner1324

Bakan Koca Samsun'u işaret etti! Bugün Samsun sokakları!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın "Yüzde 50 artış var" diye uyardığı illerden biri olan Samsun’da sokaklardaki kalabalık dikkat çekti.

SAMSUN 26.11.2020, 16:43 26.11.2020, 18:27
1442
Bakan Koca Samsun'u işaret etti! Bugün Samsun sokakları!

Samsun’da  dün akşam artış için uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın "Yüzde 50 artış var" demesi Samsun sokaklarına böyle yansıdı. Samsun’da sokaklardaki kalabalık ve tedbirsizlikler dikkat çekti.


Vakaların artış göstermesi ile yeniden uygulamaya konulan tedbirler kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişilere saat kısıtlaması getirildi. Getirilen yeni kısıtlamaların ve "evde kal" çağrılarının sokaklara yansıması ise farklı oldu. Samsun Mecidiye Caddesi'ndeki kalabalık tehlikeyi gözler önüne serdi.
Mecidiye Çarşısı'nda alışveriş yapmak için sokakları dolduran vatandaşlar virüse meydan bıraktı. İnsanlar maske kuralına genel olarak uyduğu gözlemlenirken mesafe kuralı ise hiçe sayıldı.

BAKAN KOCA SAMSUN'U İŞARET ETTİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Samsun'da koronavirüs vakalarının yüzde 50 ila yüzde 100 arasında arttığını açıklamıştı.

SAMSUN 15 İL ARASINDA
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Samsun'un, koronavirüs vakalarının  yüzde 50 ila yüzde 100 arasında artış gösterdiği 15 il arasında olduğunu ifade etti.

YÜZDE 50 İLA YÜZDE 100
Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından gerçekleştirdiği basın açıklamasında, ekim ayından sonra vaka artışında dünya genelinde patlama yaşandığını belirten Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Samsun'da koronavirüs vakalarının yüzde 50 ila yüzde 100 arasında arttığını belirtti.

EVDE KALIN ÇAĞRISI
Vatandaşlara mecbur kalmadıkça evden çıkılmaması konusunda uyarıda bulunan Bakan Koca, "Vatandaşlarımız kalabalık ortamlardan kaçınmalı ve hassasiyetle koronavirüs kurallarına uyması halinde vaka artış hızında düşüşler yaşamaya başlayacağız" dedi. "Son bir hafta içerisinde yüzde ellinin üzerinde vaka artışı olan 15 ilimiz var. Bunlar sırası ile; Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin, Artvin, Edirne, Samsun, Kırklareli, Tokat, Trabzon, Aydın, Muğla, Zonguldak, Ordu, Çanakkale. Bu illerde yüzde elli ile yüzde yüz arasında artışlar oldu. Antalya, Düzce, İzmir, Manisa ve Tekirdağ da bu sınıra yaklaştı. İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Gaziantep de hasta yoğunluğunu yönetebilmek için bütün sağlık kuruluşlarımız büyük çaba harcıyor. Her kapasitenin de bir sınırı vardır. Lütfen, hiç kimse kendini mücadele sorumluluğu taşımaktan uzak görmesin."

Yorumlar (0)