banner1571

banner1585

banner1334

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Atakum Belediyesi onları unutmadı

Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, kentin yüksek kesimlerinde karla kaplı ormanlarda yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için 42 ayrı noktaya yem bıraktı. 

SAMSUN 19.01.2021, 20:14
30
Atakum Belediyesi onları unutmadı

 Atakum Belediyesi onları unutmadı

Samsun'da etkili olan kar ve soğuk hava nedeniyle doğada yiyecek bulamayan yaban hayvanlarına yem takviyesi yapıldı.Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Küçükala, basın mensuplarına, karla kaplanan arazilerde yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yemleme çalışması yaptıklarını aktardı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Özellikle 1350 rakımlı Kocadağ bölgesinde doğal yaşamın kış koşullarından olumsuz etkilendiğini vurgulayan Küçükala, şunları kaydetti: "Bu bölgede yaşayan kuşların kar yağışı sonrası aç kalmasını önlemek istedik. Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından bazı bölgelerde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Yaşamını bu alanda sürdüren kanatlı türlerinin aç kalma tehlikesi var. Pazartesi gününden itibaren başlayan yoğun kar yağışından dolayı yaban hayvanlarının yem ve su kaynağı olarak kullandıkları alanlar şu anda beyaz örtü ile kaplı. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerimiz, kuşlar için Halk Yem Evi tesisimizde özel yem üretimi gerçekleştirdi. Kırsal bölgelerde kar altındaki alanlara ulaşarak kuşların yere inip beslenmelerine olanak tanıyacak alanlar oluşturdular. Atakum'daki ekosistemin varlığını sürdürebilmesi için bu tür çalışmalara devam edeceğiz."

Küçükala, Atakum Belediyesi Halk Yem Evi'nde hazırlanan yem karışımın yanı sıra kentteki semt pazarlarından toplanan sebze ve meyveleri  hayvanlar için doğaya bıraktıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)