banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1525

banner1534

Aksoy'dan SAMULAŞ çıkışı! "İşçinin hakkını verin"

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, grev kararı alan SAMULAŞ ile ilgili, "İşçinin hakkını vermek lazım. Biran önce anlaşma yoluna gidilmesi gerekmektedir" dedi

SAMSUN 04.12.2020, 13:20 04.12.2020, 13:44
637
Aksoy'dan SAMULAŞ çıkışı! "İşçinin hakkını verin"

Aksoy'dan SAMULAŞ çıkışı! "İşçinin hakkını verin" - İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, grev kararı alan SAMULAŞ ile ilgili, "İşçinin hakkını vermek lazım. Biran önce anlaşma yoluna gidilmesi gerekmektedir" dedi

Demiryolu İş Sendikası Sivas Bölge Temsilcisi Murat Kütük'ün SAMULAŞ'ın grev kararı aldığını açıklamasının ardından  İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy,  SAMULAŞ'ın zarar etmediğini ve işçilerin hakkının verilmesi için biran önce  anlaşma yoluna gidilmesi gerektiğini söyledi. 

SAMULAŞ ZARAR ETMİYOR Kİ 

Pandemi dönemiyle birlikte koşulların zorlaştığını  belirten İl Başkanı Hasan Aksoy bu dönemde işçilerin mağdur edilmemesi gerektiğini belirterek, "Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Özellikle salgın döneminde işçinin hakkını vermek lazım. SAMULAŞ yoğun bir şekilde çalışıyor. Toplu ulaşım ana baba günü gibi. Zarar etmiyor ki " diye konuştu. 

SORUMLULUK MUSTAFA DEMİR'DE 

Bütün sorumluluk Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de olduğunu belirten İl Başkanı Hasan Aksoy, "Zaten salgın döneminde millet kıt kanaat geçiniyor. Üzücü bir durum. Kimseyi mağdur etmemek lazım. Burada bütün sorumluluk Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'dedir. Biran önce anlaşma yoluna gidilmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı. 

BAŞLARSA ULAŞIM YOK

Demiryolu İş Sendikası Sivas Bölge Temsilcisi Murat Kütük, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı SAMULAŞ çalışanlarının haklarının verilmediğini gerekçe göstererek grev kararı alındığını açıklamıştı. Kütük, "Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bir nefes alacak kadar ücreti bize çok görmüştür. Bize yasal hakkımız olan grevden başka yol bırakmamıştır. Yine de inanıyoruz ki Başkan Demir kararı gözden geçirip, çalışanlarımızın hakkını teslim edecektir. Bizim derdimiz grev değil, hakkımızı masada almaktır. 5 ise 4 versin ama versin. Ulaşım araçları kar zarar kuruluşu değil, sosyal kuruluşlardır. Başkan Demir'den, grev başlamadan 'tekrar görüşelim' demesini bekliyoruz. Eğer ki grev uygulaması başlarsa SAMSULAŞ'a ait tramvay ve otobüsler Başkan Demir sesimizi duyana kadar çalışmayacaktır "demişti.

Yorumlar (0)