banner1571

banner1567

banner1526

banner1345

banner1525

banner1324

banner1581

AK Partili Yılmaz yapmıştı Karadeniz'in tek golf sahasına tepki

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yusuf Ziya Yılmaz döneminde hayata geçirilen Golf Kulübü'nün yılda 3 milyon lira maliyeti olduğunu belirterek "Belediye golf işletmeciliği yapmaz.Belediyenin golf işlettiği kaç işletme var, bulun da getirin bana" sözleriyle eleştirdi

SAMSUN 15.01.2021, 21:58 16.01.2021, 13:21
4622

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2016 yılında AK Parti döneminde Yusuf Ziya Yılmaz döneminde hayata geçirilen Golf  Sahası ile ilgili, eleştirilerde bulundu. Demir, "Belediyenin böyle bir tesisi üstüne alması bir hata. Burayı  işletecek adam arıyoruz" dedi.

10 YILLIĞINA KİRALANACAK

 Büyükşehir Belediye Meclisi 2021 Yılı Ocak Ayı Kapanış Toplantısı'nda Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı'nın Büyükşehir Belediyesi İle Türkiye Golf Fedarasyonu arasında yapılan protokolün feshi ve golf sahasının 10 yıla kadar kiralanması için Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesi teklifi görüşüldü. İlgili madde oy çokluğu ile kabul edildi. 

"KAÇ İŞLETME VAR, BULUN DA GETİRİN BANA"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  " Burası 650 dönüm arazi, belediye golf işletmeciliği yapmaz.  Belediyenin böyle bir tesisi üstüne alması bir hata. Golf bir prestijdir tamam. Ama şimdi burayı alacak adam arıyoruz. Şu anda bu kararın gerekçesi olan adamın almama konusunda bir çabası var biz de 'al' diye çaba sarfediyoruz. Arkadaşlar, belediyenin golf işlettiği kaç işletme var bulun da getirin bana. Bunlar çok özel ve prestijli tesisler tamam. Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür ediyoruz ama belediye işletme amacıyla bunu yaparsanız, bu belediyeye büyük ziyandır. İşletemez, başına sıkıntı olur" dedi. 

"BİRİNİ BULURSAK PLAKET VERMEMİZ LAZIM"

Golf Sahası'nın yıllık 3 milyon lira maliyeti olduğunu ifade eden Başkan Demir, "Yani almaya, bulmaya ve işletmeye adam arıyoruz. Bir kulüp veya vakıf bakın edin. Yeter ki işletsin biri. Belediyeye bunun maliyeti var,  karı yok. İleride 'Golf Kulubü'nü kaldıralım başka proje geliştirelim'e gelebilir bu iş. Golf Kulubü'nün bize yıllık 3 milyon lira maliyeti var. Zararı var. Buna el elde baş başta birini bulsak plaket hediye vermemiz lazım. Meclis üyeleri yardımcı olsun. Eğer bulamazsak da, başka bir proje teklifiyle önünüze gelebiliriz. O zaman da kimse neden böyle oldu demesin" ifadelerini kullandı.  

2016'DA AÇILMIŞTI 

Dünyada ilk ve tek olan deniz doldurularak yapılan Golf Sahası’nın resmi açılışı 15 Temmuz 2016 tarihinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve dönemin Gençlik ve Spor Bakanı olan Akif Çağatay Kılıç'ın katılımı ile yapılmıştı.

Dilber BAHADIR

Yorumlar (19)
Can 2 ay önce
Sayın demir yusuf beyin bütün projelerini teker teker çöpe atıyorsunuz samsunun vizyonunu yok ediyorsunuz bu mu samsun için yapacaklarınız
açadam 2 ay önce
Her gün yarım saat golf oynuyorum çok mu... Açlığımı unutmak için
Hakan Yılmaz 2 ay önce
Bu tesis açılırken dedim ki akla ziyan ve zarar edecek bir tesis çok geçmedi şimdi devredecek saf arıyorlar kim ne yapsın orayı yıllık 3 milyon masrafı olan tesis ;)
Osman sarıkoç 2 ay önce
Verin samsunspora orayı tesis ve kulüb yasın sizinde başta I yapsın sayın m. Demir
Osman sarıkoç 2 ay önce
Verin samsunspora orayı tesis ve kulüb yapsın sizide baş tacı yapsın sayın m. Demir
Vatandaş 2 ay önce
Yıllık 3 milyon birsey değil ö.k.müdürü 2 yılda 10 milyon götürdü sayın başkan o da bilinen bulunan.maksat y.z.yilmazi yaptığı herşeyi karalamak.
Samsun Sevdalısı 2 ay önce
Samsun'un marka değerlerini yok ediyorlar.Karadenizde hiçbir şehirde yok bizde var zorunuza mı gitti Çünkü trabzonda yok Samsunda olmasın,Samsun reyting almasın.Yusuf Beyin bütün yaptıklarını yok ediyorsunuz.Hayvanat baheçesi neden kaldırıldı,ne zarârı vardı?
Onur55 2 ay önce
Yorumum neden silindi bu alanı orman yapın yazmıştım hayırdır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın