Samsun Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi ve Final Okulları iş birliğiyle  düzenlenen 'Bir Renk Bir Umut' isimli resim sergisinde öğrenciler, yaptıkları eserleri satışa sundu. Satışa sunulan resimlerden elde edilecek gelir ise depremzede öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak.

DUYARLILIĞA TEŞEKKÜR

Yeşilyurt AVM'de 5-6 Mayıs tarihleri arasında açık olacak sergi, düzenlenen törenle açıldı. Sergiyi gezen Final Okulları Genel Müdürü Cengiz Karaca, günlerce emek vererek depremzede öğrenciler için resimler yapan gençlere duyarlılıkları için teşekkür etti. 

GÜNLERCE EMEK VERDİLER

Anlamlı bir projeye imza attıkları için mutlu ve gururlu olduklarını belirten Okul Müdürü Sema Güngör, "Böyle bir projeyi hazırladığımız için çok mutlu ve heyecanlıyız. Bir fırçadan nasıl sanat elde edilir, sanat nasıl sevgiye dönüşür ve depremzedelere bir umut bir ışık olur... İşte bunun için yapılmış bir çalışma. Çocuklarımız öğretmenimiz günlerdir emek veriyorlar. Buradan elde edilen gelirle  depremden etkilenen çocuklara kırtasiye ve çanta yardımı yapılacak" diye konuştu. 

PÜİS Başkanı İmran Okumuş'un acı günü! Gözyaşlarıyla toprağa verildi PÜİS Başkanı İmran Okumuş'un acı günü! Gözyaşlarıyla toprağa verildi

YÜZLERİ HEP GÜLSÜN

"Çocukların hep yüzü gülsün" diyen Resim Öğretmeni Başak Murzoğlu Albar da Depremzede öğrencilerimiz için Yeşilyurt AVM ve Final Okulları olarak bir çalışma yaptık. Final Okulları öğrencilerimiz çok emek verdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocuklarımız çok mutlu olsun yüzleri hep gülsün" diye konuştu. 

Öğrenciler ise sergi ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

Asya Naz ÇELİK:Yaptığımız resimler bahane. Amacımız insanlara elimizden geldiğince yardımcı olmak. Yeteneklerimizi kullanarak elde ettiğimiz gelirlerle de yardımlarımızı bu şekilde yapmayı amaçladık.   


Işıl Banu KARAGÖZ: Bizim yardım etmek istediğim kitle en başta çocuklardı. En başta onlar için hediyeler aldık. Amacımız yardım etmek olduğu için resimleri yaparken de ayrı bi r keyif aldık. Yaptığımız yardım sayesinde çok güzel bir gönül ferahlığı içindeyiz. 15-20 kişi resim atölyemizde çok keyifli bir çalışma gerçekleştirdik.  

Melek Duru YAVUZEL: Depremden etkilenen öğrencilere yardım etmek amacıyla böyle bir proje gerçekleştirdik. Kendi yurtlarından ayrı kaldılar, hiçbir şeyleri olmadan başka şehirlere gitmek zorunda kaldılar. Sergiden elde edilen gelirle öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Sizin de bizlerle olduğunuzu görmek bizim için değerli.

Bora Kara

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.