Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, kent genelindeki 40 bin esnafa çağrıda bulunarak, "TEKNOFEST’te misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayalım" dedi.

"EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLAYACAKLARINA İNANIYORUM"

Vali Dağlı, 12 Ağustos 2022 tarihinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Lokantacılar Odası, Fırıncılar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Servis İşletmecileri Odası başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından Samsun genelindeki 40 bin esnafa çağrıda bulundu. Vali Dağlı, 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’un ev sahipliğinde düzenlenecek dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST KARADENİZ için şehre gelecek misafirleri en kaliteli hizmetle en iyi şekilde ağırlayacaklarına inandığını söyledi.

"TEKNOFEST, SAMSUN'UN MARKA DEĞERİNİ KANITLAYACAK"

Vali Dağlı toplantı sonrası şunları söyledi:

"Değerli esnafımız, 30 Ağustos-04 Eylül tarihleri arasında Samsun olarak dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST KARADENİZ'e ev sahipliği yapıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Şehrimize getireceği hareketlilikle esnafımıza da büyük bir katkı sağlayacak festival süresince ortaya koyacağımız güzel ev sahipliği ve kaliteli hizmetin, misafirlerimizin ileride ilimizi yeniden ziyaret etmeleri noktasında önemli bir kazanım olacağına ve bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğinize inanıyor, hayırlı işler, bereketli kazançlar diliyorum. Dört mevsim turizm avantajları ile Karadeniz Bölgesi’nin dünyaya açılan kapısı olan Samsun’un, eşsiz doğası, zengin tarihi ve kültürel varlıklarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. TEKNOFEST’in de Samsun’un marka değerinin ne denli yüksek olduğunun bir kez daha kanıtlandığı önemli bir etkinlik olacak."

"ÖNEMLİ BİR KAZANIM OLACAK"

Misafirlerin beklentilerini göz önünde bulunduran ülke ve şehirlerin turizm konusunda pozitif anlamda ayrıştığına dikkat çeken Vali Dağlı, “En kaliteli ve en modern olanaklar sağlansa dahi insan faktörü bir şehrin tanıtımı açısından belki de en önemli başlık olarak dikkat çekiyor. Bizler gittiğimiz yerlerde ne bekliyorsak daha fazlasını misafirlerimize yansıtmalıyız. Tüm vatandaşlarımız ve esnaflarımızın birer gönüllü turizm elçisi gibi hareket etmeleri orta ve uzun vadede şehrimizde turizmin daha da gelişmesine katkı sağlayacaktır. Misafirlerimizin ihtiyaçlarını gözeten yaklaşımımızı TEKNOFEST KARADENİZ sürecinden sonra da sürdürmemiz bizler için çok önemli bir kazanım olacaktır" diye konuştu.

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu'dan üreticiye destek AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu'dan üreticiye destek

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.