doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan Dene-Yap Atölyesi Müjdesi

dene-yap-atolyesi-mujdesi
Daha Fazla Göster

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan Dene-Yap Atölyesi Müjdesi Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Şehitkamil Dene-Yap Teknoloji Atölyesi’ne hayran kaldıklarını belirterek, “Samsun’da buna benzer tesisleri yapmak üzere artık start vermiş oluyoruz” dedi.

Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı ve beraberindeki heyet geleceğin mühendisleri, teknoloji girişimcileri ve teknoloji liderlerini yetiştirmek amacıyla oluşturulan Şehitkamil Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde ise yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

AW466110 01 scaled Ana Manşet

BİLGİ ALDILAR

Samsun’da düzenlenecek olan TEKNOFEST 2022’nin hazırlıkları için Gaziantep’e gelen Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte Şehitkamil Deneyap Teknoloji Atölyesi’ni yerinde inceledi. Bilim Şehitkamil hakkında heyete bilgi veren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, daha sonra heyete atölyeleri gezdirdi.

AW466110 04 scaled Ana Manşet

TESİS ÇOK ETKİLEDİ

Gezi sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “Gerçekten Bilim Şehitkamil’den çok etkilendik. Biz, Samsun olarak bir heyet halinde Gaziantep’e geldik. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörümüz, Samsun Üniversitesi Rektörümüz ve ekibimizle beraberiz. Bildiğiniz üzere 2022 yılında Samsun olarak TEKNOFEST’e ev sahipliği yapacağız. Gaziantep ilimizin geçtiğimiz yıl başarılarla dolu deneyimini yerinde gözlemlemek üzere buraya geldik. Bugün de çok dolu bir program hazırlandı bizim için. Buradan da gerçekten çok etkilendik. Şehitkamil Belediyemizin yapmış olduğu bu muazzam deneyap atölyesi ve bu tesis bizi gerçekten çok etkiledi. İnşallah biz de Samsun’da buna benzer tesisleri yapmak üzere artık start vermiş oluyoruz” diye konuştu.Samsun’da buna benzer tesisleri yapmak üzere artık start vermiş oluyoruz”diye konuştu.

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

AW466110 03 scaled Ana Manşet

AW466110 02 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir