doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan 25 Kasım Mesajı: “Asla Kabul Etmiyoruz”

vali-daglidan-25-kasim-mesaji
Daha Fazla Göster

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan 25 Kasım Mesajı: “Asla Kabul Etmiyoruz” Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı sonrasında, “Kadınlarımıza yönelik şiddet ve ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz” dedi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın başkanlığında Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, kamu kurumlarının yöneticileri ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şiddeti bir bütün olarak değerlendirip toplumsal bilinç ve duyarlılığın artırılması ile geleceğin mimarı olan gençlere sevgi, saygı ve hoşgörüyü küçük yaşlardan itibaren aşılanması halinde başarının mümkün olabileceğini vurgulayan Vali Dağlı, şunları söyledi:

“İlimizde de valiliğimiz koordinasyonunda, ilgili kamu kurumlarımız ve STK’lerimiz ile birlikte ailenin ve toplumun temelini oluşturan kadınlara yönelik şiddet ve istismar olaylarının önlenmesi için gayretli çalışmalarımız devam etmektedir. İnsan sevgisini temel alan medeniyetimiz ve kültürümüz, kadın erkek demeden en büyük değeri hayata ve insana verir. Bu nedenle hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza yönelik şiddet ve ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yapılacak faaliyet, çalışma ve bilgilendirmelerin, kadınlarımızın sorunlarının çözülmesine yönelik adımlara vesile olacağına inanıyorum.”

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

AW474623 02 Ana Manşet

AW474623 01 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir