AİLEYİ TEBRİK ETTİ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "mucit kardeşler" ile anne Naciye ve baba Recep Gödek'i makamında ağırlayarak sohbet etti. Aileyi tebrik eden Dağlı, "İyi yapılan şeylerin mutlaka bir karşılığı var. Başarılarınızın devamını diliyorum." diye konuştu. Dağlı, alternatif ürün olarak Trabzon hurmasının ilçede ve bölgede üretiminin artırılarak tesisleşmesi için neler yapılabileceği konusunda çalışma yapacaklarını da aktardı.

"GÜZEL ŞEYLER YAPMAYA TEŞVİK EDİYOR"

Recep Gödek ise kendi çaplarında üretim yaptıklarını, çocuklarının tasarladığı hurma soyma makinesiyle haber olmalarından sonra aldıkları geri dönüşlerden mutlu olduklarını ifade ederek, "Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Hanım'ın danışmanı aracılığıyla arayıp çocukları tebrik etmesi, ürünle ilgili bilgi alması devletimizin her şeyi takip ettiğini, iyi şeylerin arkasında olduğunu bize gösterdi. Bu da bizi daha iyi daha güzel şeyleri yapmaya teşvik ediyor." ifadelerini kullandı.

"AİLECEK GURURLANDIK"

Miraç Efe de kendilerini kabul ettikleri için Vali Dağlı'ya teşekkür ederek, "Sizin gibi Cumhurbaşkanımızın eşi de bizi arayıp teşekkür etti. Ailecek çok gururlandık. Bu bize iyi bir iş yapıldığında devletimizin yanımızda olacağını gösterdi. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum." dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

TÜBİTAK ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) işbirliğiyle başlatılan DENEYAP Teknoloji Atölyesi öğrencisi Muhammet Mert Gödek de kardeşiyle birlikte tasarladıkları makineyle TEKNOFEST KARADENİZ'e de katıldıklarını belirterek, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Vali Dağlı, ziyaretin anısına genç mucitlere hediyeler vererek fotoğraf çektirdi.

Samsun'da alkollü sürücü kaza yaptı! Samsun'da alkollü sürücü kaza yaptı!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.