Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, fırsatçılığın bir sorun haline geldiğini belirterek bilinçle önlenebileceğine vurgu yaptı

Fırsatçılık bilinçle önlenecekSamsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, salgının yoğun hissedildiği günlerde fahiş fiyat artışlarını kontrol etmek için tüm kolluk kuvvetleri ve diğer kurumlardaki personeller ile denetim gerçekleştirmek zorunda kaldıklarının belirterek, "Fırsatçılık bilinçle önlenebilir" dedi.

Samsun'da siyasiler düğünde buluştu Samsun'da siyasiler düğünde buluştu

LANSMAN YAPILDI

"Bilinçli Tüketici Bilinçli Nesiller Projesi Lansmanı", Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda yapıldı. Samsun Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve özel bir market ile imzalanan protokol neticesinde Bilinçli Tüketici Bilinçli Nesiller Projesi Lansmanı'nda tüketici hakları gibi önemli konular konuşuldu. Programa konuşmacı olarak katılan Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Avni Dilber, "Reklamlar halkı ihtiyacı olmayan ürünleri satın almaya yönlendirdi" dedi. 

"FIRSATÇILIK AYRI BİR SORUN"

Özellikle salgının yoğun hissedildiği günlerde fahiş fiyat artışlarını kontrol etmek için tüm kolluk kuvvetleri ve diğer kurumlardaki personeller ile denetim gerçekleştirmek zorunda kaldıklarının altını çizen Vali Dağlı, “Tüketicinin korunması ve israf önlemi konusu olmazsa olmazlarımız. Pandemi döneminde nelerle uğraştığımızı biliyorsunuz. Emniyet, ticaret müdürlüğü, zabıtalar, kişilerin haksız fiyat artışları gibi durumlarla uğraşmak zorunda kaldık. Tüketicinin bilinçsizliği bu durumu daha da fazla arttırmış oldu. Maalesef fırsatçılık ayrı bir sorun haline geldi. Polislerimiz fiyat kontrolü yapmak durumunda kaldı. Başka kurumlardan personel takviyesi yapmak suretiyle bu denetimleri yaptırmak durumunda kaldık. Bunlar hiç de hoş olmayan durumlardı. Vatandaşların bilinçlenmesiyle bu gibi durumlar daha az yapılabilecek ve bu tip konulara yeltenmeye çalışanlar daha az fırsat bulabilecekler. Tüketici bilincinin çocuklarımıza 5-6 yaşlarında dimağına yerleşmesini çok önemsiyoruz” diye konuştu.

İHA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.