Samsunspor Şimşekler Taraftar Grubu ile Atakum Belediyespor’dan destek çağrısı Samsunspor Şimşekler Taraftar Grubu ile Atakum Belediyespor’dan destek çağrısı

Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde devam eden altyapı, yönetim binası ve firma inşaatlarının son durumu ile OSB içerisinde yapılması planlanan cami projesiyle ilgili çalışmaların görüşüldüğü toplantı, Vali Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Belediye Başkanı Halit Doğan, TSO Başkanı Ayhan Sonkaya, OSB Yönetimi ve yatırımcı iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

"EN İNCE AYRINTISINA KADAR İNCELİYORUZ"

Yatırımcılarımız tarafından yoğun talep gören tüm OSB’lerimizde yükselecek fabrikalarla Samsun’un tam bir sanayi şehrine dönüştürmeyi, bu sayede de ilimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamayı ve istihdam oranına büyük bir ivme kazandırmayı hedeflediklerini belirten Vali Dağlı, "Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde bulunan toplam 526.000 metrekarelik sanayi parselinden 434.000 metrekarelik bölümünün ön tahsisi tamamlanmıştır. 43 adet sanayi parselinden, 33 adetinin ön tahsisi gerçekleşmiş olup alan bazında %82’lik bir tahsis sağlanmıştır. Bugün itibarıyla Organize Sanayi Bölgemizde 9 yatırımcı firmamız inşaatına başlamış olup, altyapı inşaat işleri ise %45 seviyesinde tamamlanmış, 2023 Mayıs ayı sonunda altyapı işlerimizin bitirilmesi planlanmıştır. OSB'ye yoğun şekilde gelen arsa tahsis ve yatırım taleplerini titiz bir şekilde değerlendirerek, Çarşamba ilçemize getireceği katkıyı en ince ayrıntısına kadar inceliyoruz." dedi.

"ÖRNEK OLACAK"

Toplantıda, Çarşamba Karma Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yapılması planlanan cami projesiyle ilgili de istişarede bulunduklarını belirten Vali Dağlı, gerek altyapı, gerek üstyapı projeleri gerekse de sosyal donatılarıyla Çarşamba OSB’nin örnek bir OSB olacağını söyledi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.