Samsun Valisi Orhan Tavlı, kentte tüm kamu kurum ve kuruluşlarında belirli bir takvim dahilinde kan bağışı programları düzenleneceğini belirterek, kamu personeli ve vatandaşlara çağrıda bulundu.

Samsun'da, Tabiat Okulu'nda şimdiye kadar 9 bin 500 öğrenci eğitim aldı Samsun'da, Tabiat Okulu'nda şimdiye kadar 9 bin 500 öğrenci eğitim aldı

YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

Vali Tavlı, kış koşullarının iyice zorlaşacağı günler ve yaklaşan Ramazan ayı öncesinde her türlü ihtimal düşünülerek kan stoklarını belirli bir seviyenin üzerinde tutmak için Kızılay tarafından 'Birbirimize Candan Bağlıyız' sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında valilikte kurulan kan bağışı noktasını ziyaret ederek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

TAKVİM HAZIRLANDI

Hayat kurtaran kanın, acil durumda bağışlanan değil, testleri yapılmış ve kullanıma hazır hale getirilmiş kan olduğunu hatırlatan Vali Tavlı, "Kampanya kapsamında Samsun'da tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızda da belirli bir takvim dahilinde kan bağışı programları düzenlenecektir. Kamu personelimizi ve vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.