Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı AFAD Lojistik Deposu’nda incelemelerde bulundu. Dağlı, hem öncesinde alınacak tedbirler hem de sonrasındaki koordinasyonla afet nedeniyle yaşanabilecek can ve mal kayıplarının en aza indirebileceğini söyledi.

BİLGİ ALDI

Vali Dağlı, Tekkeköy ilçesinde bulunan 96 konteyner kapasiteli İl Afet ve Acil Durum(AFAD) Müdürlüğü Lojistik Deposu’nu ziyaret ederek, İl Müdürü Levent Uçarlı'dan bilgi aldı. AFAD lojistik depolarının, afet sonrası geçici barınma ihtiyacının en kısa sürede giderebilmesi ve yardım malzemelerinin konteynerlerle çok kısa sürede afet bölgesine sevk edilebilmesi amacıyla hazır stoklama merkezleri olarak kurulduğunu belirten Vali Dağlı, bu depolarda her zaman aile çadırı, battaniye, mutfak seti, yatak ve yastık çarşaf setlerinin kullanıma hazır bir şekilde bulundurulduğunu söyledi. 

ÇALIŞMALAR KESİNTİSİZ SÜRÜYOR

AFAD ve koordinasyonundaki tüm kurum ve kuruluşların afet öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili hazırlanan eylem bilinçlendirme faaliyetleriyle can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için çalışmalarını kesintisiz sürdürdüğünü kaydeden Dağlı, bilinçli ve hazır olunması durumunda, hem öncesinde alınacak tedbirler hem de sonrasındaki koordinasyonla afet nedeniyle yaşanabilecek can ve mal kayıplarının en aza indirebileceğini vurguladı.

Dağlı, vatandaşların en kısa süre içerisinde afet hiç olmamış gibi normal hayatına devam edebilmesinin bu konuda yürütülen çalışmaların en önemli kazanımlarından olacağını sözlerine ekledi.

Samsun haber | ‘İces.app’ uygulaması TEKNOFEST KARADENİZ finalinde Samsun haber | ‘İces.app’ uygulaması TEKNOFEST KARADENİZ finalinde

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.