doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun Valiliği’nden Flaş Sel Açıklaması! 9 Kişi…

samsun-valiliginden-sel-aciklamasi
Daha Fazla Göster

Samsun Valiliği’nden Flaş ‘Sel’ Açıklaması! 9 Kişi… Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, sağanak yağışın ardından 9 kişinin mahsur kaldığını, sel riski bitene kadar vatandaşların dere yataklarından uzak durması çağrısı yaptı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, sağanak yağışın ardından 9 kişinin mahsur kaldığını belirterek, sel tehlikesi geçene kadar vatandaşların dere yataklarından uzak durmaları çağrısında bulundu.

WhatsApp Image 2021 08 09 at 18.04.16 Ana Manşet

9 KİŞİ MAHSUR KALDI

Kentte sağanak yağış aralıklarla etkisini sürdürüyor. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dağlı, “08.08.2021 Pazar günü Atakum ilçemizde mahsur kalan 1 kişinin, Çarşamba ilçemizde ise 2 kişinin kurtarılması, 09.08.2021 Pazartesi günü ise saat: 12.25 itibariyle; Canik, Çarşamba ve Tekkeköy ilçelerimizde mahsur kalan toplam 3 kişinin kurtulması AFAD İl Müdürlüğümüzün koordinesinde sağlanmış, İlkadım, Tekkeköy, Salıpazarı ve Terme ilçelerimizde toplam 4 sel/su baskını olayına müdahale edilmiştir.

Terme ilçemizde toplam 3 mahsur kalma olayı meydana gelmiş olup; 1 tanesine AFAD ekipleri yönlendirilmiştir. Risk bölgesinde çalışan mevsimlik işçilerin güvenli bölgeye alınması konusunda Kaymakamlıklarımız ve AFAD koordinasyonunda çalışmalar yürütülmüştür. Bu kapsamda AFAD İl Müdürlüğümüz tarafından Tekkeköy, Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçelerimizdeki mevsimlik işçiler için 280 adet yatak ve 530 adet battaniye talebi yapılmıştır” dedi.

EKİPLER GÖREVLENDİRİLDİ

Salıpazarı İlçesi geçen Terme Çayı’nın su seviyesi yükselmesi ile belediyeler tarafından vatandaşlara uyarı anonsu yaptırılmıştır” diyen Vali Dağlı, “Terme ilçemize bağlı Kocaman, Bazlamaç, Bağsaray ve Evci mahallelerimizde taşkın ihtimaline karşı çayın su seviyesinin kontrolü yapılmıştır. Ayrıca; Terme ilçemize tedbir amaçlı deniz polisi ekipleri sevk edilmiştir.

09.08.2021 Pazartesi günü saat: 13:00 itibariyle 2 araç, 10 motopomp ve 12 personelden oluşan AFAD ekibi Terme İtfaiyesinde konuşlandırılmış, 1 römorklu cankurtaran botu ile 3 personel Terme Belediye Meydanında konuşlandırılmıştır. Aşırı yağış sonucu oluşabilecek heyelan ve su taşkınlarına karşı görevli kurum ve kuruluşlarımızın araç-gereç ve personeli teyakkuz halinde

tutuluyor. Herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmaması için vatandaşlarımız risk sona erene kadar özellikle dere yataklarından uzak durmaları çağrısında bulunuyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir