doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Valiliği Uyardı! ‘İtibar Etmeyin’

samsun-valiligli-uyardi-911
Daha Fazla Göster

Samsun Valiliği Uyardı! ‘İtibar Etmeyin’ Samsun Valiliği vatandaşlara dolandırıcılık uyarısında bulundu. Açıklamada, kendilerini Valilik birim müdürü olarak tanıtıp bağış veya iş bulma talebinde bulunan kişilere itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekildi.

İşte o açıklama;

Valiliğimiz adına dolandırıcılık konusuyla ilgili daha önceleri de defaten uyarı mahiyetinde bilgi paylaşımı yapmamıza rağmen maalesef bazı kişi veya kişilerin ilimizde bulunan bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarını telefonla arayarak, kendilerini Samsun Valilik Birim Müdürü olarak tanıtıp, bağış, yardım talebi, iş bulma veya herhangi bir suç örgütüyle bağlantısının çözümü noktasında yardım edeceği vaadinde bulundukları tespit edilmiştir.

Ancak, Valiliğimiz ve Birim Müdürlerinin böyle bir talep ve vaadinin olması söz konusu değildir.

Vatandaşlarımızın bu tür aramalara kesinlikle itibar etmemelerini, Valiliğimizin bağış ve yardım talebinde bulunulması için telefonla arama yapmasının söz konusu olmadığını bir kez daha önemle hatırlatarak; bu gibi durumlarda vatandaşlarımızın derhal 112 Acil Çağrı Merkezi Hattı’na müracaat ederek bilgi vermeleri, telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır.

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir