Samsun Valiliği önünde hareketli dakikalar!

samsun-valiligi-yangin
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Valiliği önünde hareketli dakikalar!

Samsun Valiliği önünde ladin ağacını yakıp kaçan şahıs, çevrede panik havası oluşturdu.

Samsun’da ladin ağacını yakıp kaçan şahıs, çevrede panik havası oluşturdu. Alev topuna dönen ağaç, süs havuzundan çöp kovası ile su alınarak söndürüldü.

Olay, İlkadım ilçesinde yer alan Valilik binası ile tramvay istasyonu arasında yeşil alanda saat 17.20’de meydana geldi. Görgü tanıklarının iddiasına göre orta yaşlardaki bir şahıs, elindeki sigara paketini ateşe vererek, süs ladin ağacının dalları arasına attı. Kısa sürede tutuşan ladin, alev topuna dönüştü. Çevreyi duman sarmasının ardından ağacı ateşe veren şahıs koşarak olay yerinden uzaklaştı.

 

ALEV TOPUNA DÖNEN AĞACI SÖNDÜRDÜ

Ağacın yandığını gören yabancı uyruklu bir vatandaş, çevredeki çöp kovasıyla yangına müdahale etti. Yanan ağacın yanında bulunan süs havuzundan çöp kovasına su dolduran Saif Hasan (31) alev topuna dönen ağacı söndürdü. Dumanı gören vatandaşlar olay yerine koşarken, polis ve zabıta ekipleri çevreyi emniyete aldı. Olay yerine kısa bir sürede gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri de yanan ağaçta soğutma çalışması yaptı.

Olay yerinde incelemede bulunan polis ekipleri, ağacı yakıp kaçan şahsın eşkalini alıp, çevrede inceleme başlattı.

samsun valiligi yanin Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 04 20 at 18.02.22 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 04 20 at 18.02.22 1 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir