Samsun'un tarihi çarşısına yeni yüz

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde bulunan Asmaaltı Tarihi Çarşısı yapılan baskı beton çalışmalarının ardından yeni görünümüne kavuştu. Zaman zaman Asmaaltı'ndan şikayetçi olan esnaf ve vatandaşlara Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarını uzatarak, yeni halini sorduk. Çalışmalara esnaf ve vatandaş tam not verdi.

ÇOK GÜZEL OLDU
Asmaaltı'nda esnaflık yaptığını söyleyen Neşat Durmuş, "Sokağımız eskisinden çok daha güzel oldu. Görünüşü iyi, gayet güzel oldu, sağlam oldu. Yapanlardan Allah razı olsun. İşlerimizi de olumlu yönde etkileyeceğini zannediyorum. Çünkü bu sokak emekli yeri, onlarda burada daha rahat edecek" dedi. 
Mehmet Yücel, "Keşke daha önce yapılsaydı. Şu anda çok güzel oldu. Biraz daha eksiklikleri var ama İlkadım'a yakışır şekilde yapıldı. Bu sokağın yeni görünümüne kavuşmasıyla birlikte daha da canlanacağını düşünüyorum. Sanırım, altyapıda sıkıntı olmasından dolayı taşların aralarına sular doluyor. Bu problemi de çözerlerse çok daha iyi olur diye düşünüyorum" diye konuştu.

OLUMLU ETKİLEYECEK
Vedat Öztürk de beğendiğini belirterek, "Sokağımız çok güzel oldu. Tertemiz bir görünüme kavuştu. Bu görünüme kavuşmasıyla birlikte işlerimizde olumlu yönde etkilenecek diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
Mehmet Çelik, yapılan çalışmanın esnafı olumlu yönde etkileyeceğine inandığını kaydederek, "Ben buraya devamlı geliyorum. Sokağımız mükemmel oldu ama bazı eksiklikleri var. Belirli aralıklarla çöp kutuları koyarlarsa daha iyi olur çünkü insanlar yerlere çöp atıyorlar. Burası artık Samsun'un bir numaralı yeri oldu yeniden yapılmasıyla. Esnafların da işleri olumlu şekilde etkileceğini düşünüyorum" dedi.

İYİ İŞ ÇIKARDILAR
Asmaaltı'nda esnaf olduğunu söyleyen Necdet Altuntaş, "Çok güzel oldu. Belediye ilk defa güzel bir iş yaptı. Önceden yağmur yağdığında çamur oluyordu, yollardan insanlar geçemiyordu ama artık bu derdimiz kalmadı. En azından Saathane Meydanı'na bir rahatlık geldi. İşlerimizinde olumlu yönde etkileneceğini düşünüyorum. İnşallah daha da güzel çalışmalar yaparlar." diye konuştu.

Aslan Saygan, "Çok güzel oldu da 3-4 sene sonra tekrar kıracaklar. Kırıyorlar, yapıyorlar. Belediye'nin işleri bu. Şimdilik güzel oldu, çamurdan kurtulduk" şeklinde konuştu.

Bünyamin Demircioğlu, "Bence sokağımız güzel oldu. İşlerimiz de olumlu yönde etkilenecek inşallah" derken; Şaban Memişoğlu ise  "Biraz gecikti ama yapıldı, bitti. Güzel oldu, ben beğendim" dedi. 

Merve İLHAN - Emine ÇATAL

YORUM EKLE

banner650

banner826