Samsun Terme’de Okullar Yüz Yüze Eğitime Hazır

samsun-terme-1-hazıran
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Terme’de Okullar Yüz Yüze Eğitime Hazır Terme Belediyesi kademeli normalleşme kapsamında ilçe genelindeki açılan eğitim kurumlarında hijyen ve dezenfekte çalışması yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamanın ardından kademeli normalleşme kapsamında Terme’de tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitim başladı. Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri ilçe genelinde yüz yüze eğitime başlayan okullarda dezenfekte çalışması yaptı.

samsun terme 1 haziran 2 Foto Galerisamsun terme 1 haziran 3 Foto Galeri

 

HEDEFİMİZ SAĞLIKLI ORTAM

Eğitim kurumlarında sağlıklı bir ortam oluşturmayı hedeflediklerini belirten Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Belediye olarak her konuda eğitime destek olma gayreti içerisindeyiz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte içinde daha sağlıklı bir nesil yetişmesi için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. Bu manada kurduğumuz ‘Hijyen ve Dezenfeksiyon Ekibi’ tarafından öğretmen ve öğrencilerimizin daha temiz bir ortamda eğitim faaliyetlerini yürütebilmeleri için okullarda, fiziki temizliğin yanında mekanların hijyenik temizliğini de yaptırarak dezenfekte ediyoruz. Hijyen ve Dezenfeksiyon Ekibimiz rutin olarak belirli aralıklarla çalışmalarına devam edecek” dedi.

samsun terme 1 haziran 1 Foto Galerisamsun terme 1 haziran 4 Foto Galeri

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir