İnternet kullanıcıları Samsun TEKNOFEST'in ne zaman olduğunu merak ediyorlar. İşte Samsun TEKNOFEST ile ilgili merak edilenler...

Bu yıl Samsun'da düzenlenecek olan TEKNOFEST için hazırlıklar devam ediyor. TEKNOFEST'e katılmak isteyen vatandaşlar da "Samsun TEKNOFEST ne zaman?" sorusuna yanıt arıyorlar. 

SAMSUN TEKNOFEST NE ZAMAN?

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Samsun'da şüpheli ölüm! Arkadaşının evinde aniden rahatsızlandı Samsun'da şüpheli ölüm! Arkadaşının evinde aniden rahatsızlandı

SAMSUN TEKNOFEST NEREDE YAPILACAK?

Samsun TEKNOFEST, Samsun-Çarşamba Uluslararası Havalimanı'nda yapılacak. 

SAMSUN TEKNOFEST'TE NELER OLACAK?

Samsun TEKNOFEST'te, Roket’ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka’dan Sualtı Sistemleri’ne kadar 39 farklı teknoloji yarışması gerçekleşecek. Ayrıca Samsun TEKNOFEST bu yıl ilk kez düzenlenen Dikey İniş Roket, Engelsiz Yaşam Teknolojileri, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma, Hyperloop Geliştirme Yarışmaları da yapılacak.

SAMSUN TEKNOFEST'İN AMACI NE?

TEKNOFEST ile çocukların ve gençlerin, milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması hedefleniyor. Bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara bu yıl da malzeme desteği sağlanacak.

SAMSUN TEKNOFEST'İN ÖDÜLÜ NE?

Samsun TEKNOFEST'te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara ayrıca 6 milyon TL'nin üzerinde ödül verilecek. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.