SAMSUN'DA YATAK FABRİKASINDA YANGIN 

Organize Sanayi Bölgesi Şabanoğlu Mahallesi'nde bir yatak fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Fabrika çalışanlarının durumu bildirmesi üzerine bölgeye itfaiye, polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi.

A W214163 04 800X450

EKİPLER MÜDAHALE ETTİ 

Kısa sürede büyüyen, klima ve sünger fabrikalarına da sıçrayan yangına ekipler müdahale etti.

A W214163 06 800X450

Samsun'da mahallede panik dolu anlar Samsun'da mahallede panik dolu anlar

ÇALIŞMALARI TAKİP ETTİLER 

Samsun Valisi Orhan Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş da bölgeye gelerek çalışmaları takip etti.

"CAN KAYBI YOK"

Vali Tavlı, yangına tüm ekiplerin müdahale ettiğini belirterek, "Herhangi bir can kaybı ve mahsur kalma olmadı. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile emniyetin TOMA'ları yangının söndürülmesi için çalışmalarını sürdürüyor. İlçelerdeki itfaiye ekipleri de çalışmalara destek veriyor. Su ihtiyacına karşı su tankerleri de olay yerinde hazır bekletiliyor." dedi.

"SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR" 

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Falcı, yangının çıkış sebebinin araştırıldığını ifade ederek, "Saat 9.00 civarında ihbar bize düştü. Tekkeköy OSB, merkez ve diğer ilçelerden yaklaşık 16-17 araçla yangına müdahale ettik. Orman İşletme, Samsun Çarşamba Havalimanı ve Ordu Büyükşehir bize yardıma geldi. Şu an kontrol altında soğutma çalışmalarımız devam ediyor." dedi. Falcı, yatak ve klima fabrikasındaki yangının söndürüldüğünü sünger fabrikasında ise ekiplerin soğutma çalışmalarını sürdüğünü belirtti.

HASAR TESPİT ÇALIŞMASI BAŞLADI 

Bölgede itfaiye ekiplerinin üç fabrikadaki soğutma çalışmaları devam ediyor. Ekipler, fabrikalarda hasar tespit çalışması da başlattı.

HABER AJANSI: AA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Ayşe Çolak